GP3: Kari a Boccolacci vyhráli na závěr sezony 2017

Novinky - Hana Masaryková - 27.11.2017

GP3: Kari a Boccolacci vyhráli na závěr sezony 2017 Text a foto: Roman Klemm

Osmým podnikem sezony skončil v Abu Dhabí šampionát formule GP3. O mistrovi George Russellovi bylo již předem rozhodnuto a ze svých prvních vítězství v této třídě se tentokrát radovali Fin Kari a Francouz Bocolacci.

Sobotní závod:

Junior Mercedesu George Russell si titul mistra GP3 zajistil již při minulém podniku v Jerezu a svou třídu potvrdil i v Abu Dhabí nejlepším časem kvalifikace. Start ale vytáhlému Angličanovi nevyšel: Při boji o vedení hájil svou pozici před Leonardem Pulcinim, čehož již ve druhé zatáčce využil Niko Kari z Finska. Pilot podporovaný Red Bullem toho letos zůstal mnoho dlužen, na trati Yas Marina ale od tohoto okamžiku udělal všechno správně a dojel si pro své první vítězství v GP3. O druhé místo se celý závod přetahovali Russell s Pulcinim. Nakonec rozhodla Italova pneumatika, ztrácející vzduch. Dobrý třetí dojel Ind Maini před dalším juniorem Red Bullu, Britem Ticktumem.

Nedělní sprint:

Z prvního kola sprintu se vrátil jako první Američan Tveter, bezprostředně za ním ale číhali Boccolacci, Schothorst, Lorandi a Ticktum. Dorian Boccolacci potřeboval jen necelá dvě kola, aby převzal vedení. Oba piloti Tridentu poté dojeli v nezměněném pořadí do cíle. Ze čtvrtého místa se mohl radovat mistr britské F4 Daniel Ticktum, a to nejen kvůli získaným bodům. Mladý Brit je jasně nejvýraznějším talentem kádru Dr. Marka a může se i roku 2018 jistě spolehnout na zasílenou podporu Red Bullu. Mistr Russell dojel po dlouhém souboji

20:50, 13.04.
2. Mugello - sobota - 2.závod 2. Mugello - sobota - 1.závod2. Mugello - pátek - tréning, kvalifikace
1. Hockenheim - neděle 1. Hockenheim - sobota1. Hockenheim - páteční trénink
1. Hockenheim - představení jezdců Oficiální testy ValencieRichard Phillip - kariéra Světový pohár Renault 3.5