Prozatímní kalendář F1 2017

Novinky - Hana Masaryková - 30.11.2016

Podle poslední verze kalendáře F1 byla vypuštěna ze sezony 2017 Velká cena Německa a změnilo se datum Velké ceny Ázerbajdžánu, aby tento závod nekolidoval se závodem Le Mans 24 Hours.

Podle očekávání byla Velká cena Německa vypuštěna už podruhé během posledních tří let. Organizátorům se nepodařilo dosáhnout nové dohody s Bernie Ecclestonem. Počet televizních diváků klesal a prodej vstupenek byl slabý, i přes úspěch nového mistra světa Nico Rosberga a týmu Mercedes.

Počet závodů byl snížen. Letos bylo rekordních 21 závodů, příští rok bude 20 závodů. Vypuštění Velké ceny Německa umožnilo, aby FIA posunula termíny závodů v Rakousku, Británii a Maďarsku o týden.

Velká cena Ázerbajdžánu (původní název byl Grand Prix of Europe – Velká cena Evropy) se posunula o týden zpět, na 25. červen.

To znamená, že už tento závod na okruhu v ulicích města nebude kolidovat se čtyřiadvacetinovkou v Le Mans, tak jak tomu bylo letos. A také bude týdenní přestávka mezi tímto závodem a Velkou cenou Kanady. Týmy si stěžovaly na problémy s logistikou, když se mají přesunout z Montrealu do Baku za pouhé dva dny.

Velká cena Kanady je teď zajištěná, byla uzavřena nová smlouva. Velká cena Brazílie zatím zůstává v kalendáři provizorně.

Závody v Singapuru a Malajsii byly přesunuty na místo, kde byly v roce 2015, opět je mezi nimi týdenní přestávka.

Sezona 2017 bude zahájena 26. března v Rakousku a skončí 26. listopadu v Abú Dhabí.

Mě taky. :-)
Hamilton zase blíž k získání titulu (Poznámky k Velké ceně Ruska)Lewis Hamilton vyhrál Velkou cenu Ruska v Soči a výrazně se přiblížil k získání pátého titulu mistra světa. Pomohl mu příkaz týmu Mercedes, aby si Hamilton a Valtteri Bottas v polovině závodu vyměnili pozice. Hamilton teď vede před Sebastianem Vettelem o 50 bodů. K získání titulu mu stačí, když ve zbývajících závodech dojede do cíle jako druhý.
21:52, 21.10.
09:31, 21.10.
19:33, 20.10.
23:06, 19.10.
20:32, 19.10.
21:03, 18.10.
08:58, 07.10.
10:09, 06.10.