1. trénink v Austinu: Hamilton, Vettel, Bottas
Lewis Hamilton byl nejrychlejším jezdcem úvodního tréninku na kluzké trati Circuit of The Americas v Austinu. Byl rychlejší než jeho soupeř v boji o titul Sebastian Vettel.

Před zahájením tréninku pršelo a většina jezdců vyrazila na trať na středních pneumatikách. Podmínky na trati se postupně zlepšovalÿ, takže bylo možné vyjet na hladkých pneumatikách.

Vettel byl chvíli vpředu, ale pak se před něho dostali piloti Red Bullu Max Verstappen a Daniel Ricciardo. Nakonec je ale překonal Hamilton, který jel ještě rychleji.

Nejlepší Hamiltonův čas 1 min 36,335 s byl o půl sekundy lepší než Vettelův. Hamilton by o tomto víkendu mohl získat svůj čtvrtý titul.

Valtteri Bottas v druhém Mercedesu byl třetí, ale 15 minut před koncem tréninku byl nucen odjet do boxu kvůli závadě na zadní části vozu – kvůli té závadě při vysoké rychlosti příliš vibrovalo křídlo.

Verstappen byl čtvrtý před Felipe Massou a Kimi Räikkönenem. Šesté místo obsadil Stoffel Vandoorne ve voze McLaren. Do první desítky se dostali oba jezdci týmu Force India a Carlos Sainz Jr. při své první jízdě ve voze Renault.

Brendon Hartley absolvoval svoje první kola ve voze F1 od roku 2012, v neděli ho čeká debut v závodě Velké ceny s týmem Toro Rosso. Novozélandský závodník byl čtrnáctý.

V rámci svého vývojového programu vyrazili na trať Sean Galeel (Toro Rosso) a Charles Leclerc (Sauber).

Fernando Alonso zajel jen čtyři kola kvůli úniku kapaliny z hydrauliky.

P. Jezdec Tým # Vůz / Motor Čas Ztráta Kola
1. Lewis Hamilton Mercedes AMG Petronas F1 Team 44 Mercedes 1´36,335 - 18
2. Sebastian Vettel Scuderia Ferrari 5 Ferrari 1´36,928 0,593 20
3. Valtteri Bottas Mercedes AMG Petronas F1 Team 77 Mercedes 1´36,979 0,644 10
4. Max Verstappen Red Bull Racing 33 Red Bull/TAG Heuer 1´37,339 1,004 21
5. Stoffel Vandoorne McLaren Honda Formula 1 Team 2 McLaren/Honda 1´37,352 1,017 26
6. Felipe Massa Williams Martini Racing 19 Williams/Mercedes 1´37,570 1,235 23
7. Kimi Räikkönen Scuderia Ferrari 7 Ferrari 1´37,598 1,263 20
8. Esteban Ocon Sahara Force India F1 Team 31 Force India/Mercedes 1´37,808 1,473 25
9. Sergio Pérez Sahara Force India F1 Team 11 Force India/Mercedes 1´37,861 1,526 20