2. trénink v Rusku: Vettel, Räikkönen, Bottas

Ferrari vyslalo varovný signál svým soupeřům z Mercedesu. Naznačilo, že vůbec nemá v úmyslu zmírnit tlak v zesilujícím boji o titul ve Formuli 1. Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen dosáhli skvělé rychlosti při druhém tréninku před Velkou cenou Ruska.

Jezdci Ferrari dokázali na ultra měkkých pneumatikách dosáhnout působivého výkonu v řadě kol na Autodromu Soči. Vettel se svým časem 1 min 34,120 s dostal do čela tabulky časů, byl o dvě desetiny sekundy před svým týmovým kolegou.

Před zahájením závodního víkendu se tipovalo, že by ruský okruh mohl lépe vyhovovat Mercedesu, který v Soči dominoval v posledních třech sezonách. Do všech třech letošních závodů  startoval Mercedes z pole position.

Avšak na jedno kolo byly dnes rychlejší vozy Ferrari. Valtteri Bottas a Lewis Hamilton měli na ně ztrátu kolem sedmi desetin sekundy a skončili na třetím a čtvrtém místě. Ani jeden z nich nezajel čisté kolo na ultra měkkých pneumatikách a zdálo se, že ve srovnání se soupeři se jim tolik nedaří.

Za nimi následovaly vozy Red Bull se značnou ztrátou. Max Verstappen byl rychlejší než Daniel Ricciardo, ale trénink ukončil předčasně, kvůli technické závadě musel svůj vůz zastavit, když do konce zbývala necelá půlhodina.

Red Bull byl o dobré tři desetiny před Felipe Massou, Nico Hülkenbergem, Kevinem Magnussenem a Sergio Pérezem – v první desítce bylo sedm různých týmů.

Mezi vedoucími jezdci sice byly dost velké rozdíly, ale střed pole jezdců byl značně vyrovnaný. Sedmého a osmnáctého závodníka od sebe dělil jen čas něco přes sekundu.

Fernando Alonso dokázal vytáhnout vůz McLaren Honda až na 12. pozici před Jolyona Palmera a Romaina Grosjeana. Ten si stěžoval na přetrvávající problém s brzdami vozu Haas, i když tým změnil dodavatele brzd. V poslední zatáčce dostal hodiny.

Také domácí závodník Daniil Kvjat se otočil do protisměru ve 13. zatáčce, v tabulce byl sedmnáctý. Stoffel Vandoorne absolvoval tolik potřebné další kilometry na trati. Při prvním tréninku si přivodil penalizaci v podobě ztráty 15 míst na startovním roštu.