Barcelona, 2. den: Při dopoledních testech nejrychlejší Bottas

Valtteri Bottas v Mercedesu zajel v úterý dopoledne nejlepší čas. Za ním se v tabulce časů umístil Stoffel Vandoorne ve voze McLaren.

Bottasův nejlepší čas, který zajel před třináctou hodinou, byl 1 min 20,325 s. Na měkkých pneumatikách byl o 0,055 s rychlejší než Vandoorne, který zajel svůj nejlepší čas na nových hyper měkkých pneumatikách.

Teploty byly po ránu těsně nad nulou, takže během první tří hodin se toho na trati moc nedělo. Krátkou jízdu na měkkých pneumatikách zkusil Carlos Sainz z týmu Renault, jediné kolo, které stojí za zmínku, zajel časem 1 min 25,059 s.
Krátce před polednem vyjel Bottas na měkkých pneumatikách a brzy se přidal Vandoorne na hyper měkkých pneumatikách.

Akce v podstatě začaly během poslední hodiny před jednou hodinou odpolední. Většina vozů zajela měřený čas.

Sergej Sirotkin, Esteban Ocon a Pierre Gasly si v několika kolech postupně vyměňovali pozice – 3.-5. místo. Nakonec byl nejrychlejší z nich nováček týmu Williams.

Všechny tři ale odsunul Sebastian Vettel, svůj nejlepší čas zajel na měkkých pneumatikách těsně před jednou hodinou a v tabulce se dostal na 4. místo.

Jedinými piloty, kteří před jednou hodinou nezajeli žádný reprezentativní čas, byli Kevin Magnussen a Max Verstappen.

Magnussena zdrželo to, že vyjel na štěrk při zaváděcím kole, takže se musel vrátit do garáže. Verstappen zajel na začátku dopoledne jen jedno kolo. Potom se krátce před polední přestávkou nakrátko vrátil na trať.

V úterý nebyla běžná polední přestávka, týmy měly povoleno jezdit mezi třináctou a čtrnáctou hodinou, pokud chtěly mít čas na trati navíc.