Bottas vyhrál poslední velkou cenu roku 2017 (Poznámky k VC Abú Dhábí)
Bottas vyhrál poslední velkou cenu roku 2017 (Poznámky k VC Abú Dhábí) Valtteri Bottas dokázal na okruhu Yas Marina udržet za sebou týmového kolegu Lewise Hamiltona a zvítězil ve finále – Velké ceně Abú Dhabí.

Bottas se udržel v čele po startu z pole position. I když na chvíli o první pozici přišel, když udělal zastávku v depu jako první, dokázal odolat tlaku ze strany Hamiltona a získal třetí letošní vítězství. Mistr světa Hamilton přejel cílovou čáru o 3,8 s později. Třetí pozici obsadil Sebastian Vettel ve Ferrari.

Bottas vedl při průjezdu první zatáčkou a rychle si vytvořil jednosekundový náskok před Hamiltonem. Potom postupně zvýšil náskok na dvě sekundy, než začaly zastávky.

Bottas byl prvním pilotem Mercedesu, který měnil pneumatiky, přešel z ultra měkkých na super měkké a na trať se vrátil na druhé pozici.

Hamilton zůstal na trati další tři kola, při tom zajel nejrychlejší kolo, ale nedokázal získat tolik času, aby se mohl zařadit před Bottase. Zaútočil na svého týmového kolegu, krátce využil DRS, ale v zatáčce číslo 17 se mu to zablokovalo, vyjel z trati a pak se na ni zase vrátil. Dál vyvíjel tlak na Bottase, dostal se dokonce na vzdálenost pod půl sekundy, ale jeho týmový kolega na to šlápl a ujel. Hamilton dojel do cíle jako druhý. Letos potřetí obsadily vozy Mercedes první a druhé místo.

Vettel absolvoval klidný závod, kroužil po trati na třetí pozici a v cíli měl ztrátu na vítěze 19,3 s. Za ním se umístil jeho kolega ve Ferrari Kimi Räikkönen.

Daniel Ricciardo měl šanci na čtvrté místo, ale před polovinou závodu odstavil auto mimo trať a ze závodu odstoupil kvůli závadě na hydraulice. Jeho týmový kolega byl pátý, na Räikkönena ztrácel jen 0,8 s. Nico Hülkenberg zajistil šestým místem šesté místo pro Renault v Poháru konstruktérů.

Německý závodník unikl trestu v podobě pětisekundové ztráty za to, že vyjel z trati a získal tím výhodu, když bojoval se Sergio Pérezem

Jeho týmový kolega Carlos Sainz ze závodu odstoupil – byl to čtvrtý nedokončený závod z šesti posledních. Důvodem bylo, že tým správně neupevnil levou přední pneumatiku při zastávce v depu.

Pérez byl sedmý, dojel o 6,8 s před svým kolegou z týmu Force india Estebanem Oconem

Fernando Alonso zakončil partnerství McLarenu s Hondou devátým místem, potřetí za sebou zajistil pro tým body.

Felipe Massa ukončil 269. a poslední Velkou cenu na bodované pozici – v cíli byl desátý. U šachovnicové vlajky na oslavu trochu zagumoval.

Romain Grosjean byl účastníkem nejzajímavějšího boje tohoto závodu – bojoval s Lancem Strollem a souboj vyhrál. Grosjean dojel do cíle jako jedenáctý před Stoffelem Vandoornem. Kevin Magnussen dostal v prvním kole hodiny a ztratil pozice, ale nakonec skončil na 13. místě.

Bottas vyhrál poslední velkou cenu roku 2017 (Poznámky k VC Abú Dhábí)Valtteri Bottas dokázal na okruhu Yas Marina udržet za sebou týmového kolegu Lewise Hamiltona a zvítězil ve finále – Velké ceně Abú Dhabí.
22:48, 13.12.
22:09, 12.12.
20:06, 11.12.
21:21, 08.12.
19:14, 07.12.
20:54, 06.12.
19:33, 06.12.
19:18, 06.12.