Hamilton získal pole position pro Velkou cenu Německa, vozy Ferrari selhaly
Lewis Hamilton bude do Velké ceny Německa startovat z pole position. Oba vozy Ferrari měly při dramatické kvalifikaci problémy, takže Charles Leclerc bude na Hockenheimu startovat z desáté pozice a Sebastian Vettel z konce startovního roštu.

Mercedes o tomto víkendu slaví 125 let v motosportu. Hamilton pokračoval v dobrých výsledcích – získal už pátou letošní pole position. V poslední části kvalifikace skončil před Maxem Verstappenem (Red Bull), z třetí pozice bude startovat druhý vůz Mercedes – Valtteri Bottas.

Do třetí kvalifikace se nedostal žádný vůz Ferrari, oba vozy měly technickou závadu. Vettel už podruhé v posledních třech závodech nemohl zajet měřený čas v první kvalifikaci. Při svém úplně prvním kole oznámil ztrátu výkonu. Ferrari mu doporučilo, aby se pomalu vrátil do depa, aby mohli zjistit příčinu. Nestihli však problém vyřešit včas, tak aby se znovu mohl vrátit na trať.

Tři minuty před koncem Vettel vystoupil z vozu, aniž měl šanci zajet měřený čas. Bude tedy startovat z konce roštu. Později Ferrari potvrdilo, že příčinou byla závada na přívodu vzduchu k turbu jeho motoru.

Ferrari doufalo, že se zadaří aspoň Leclerkovi, který se dostal až do třetí kvalifikace, ale závada se objevila i na jeho monopostu – také se týkala palivového systému. Do konce jízd zbývalo sedm minut. A výsledkem bylo desáté místo na startovním roštu.

O pole position tedy bojovali pouze Hamilton, Verstappen a Bottas. Hamiltonův nejlepší čas 1 min 11,767 s byl o tři desetiny lepší, jeho soupeři už se svými posledními koly nedokázali zlepšit. Hamilton získal na Hockenheimu pole position poprvé od roku 2008. Byla to 87. pole position jeho kariéry.

Verstappen měl problém v druhé kvalifikaci, hlásil ztrátu výkonu, ale nakonec se mu podařilo uspět i v třetí kvalifikaci. Jeho týmový kolega Pierre Gasly byl čtvrtý, i když jeho poslední pokus byl anulován kvůli překročení hranice trati.
Nejrychlejším pilotem středního pole byl pátý Kimi Räikkönen z týmu Alfa Romeo. Romainu Grosjeanovi se opět dařilo na nastavení z Austrálie a probojoval se na šestou pozici.

Antoniovi Giovinazzimu jen těsně unikl postup do třetí kvalifikace – chyběla mu jedna setina sekundy, takže byl jedenáctý.

Boj byl nesmírně vyrovnaný. Ani Daniel Ricciardo se neprobojoval do třetí kvalifikace, přitom měl na Hamiltona ztrátu pouze 0,650 s.

Lance Stroll (Racing Point) se poprvé od loňské Velké ceny Japonska dostal do druhé kvalifikace, startuje z 15. pozice.

Lando Norris (McLaren) byl letos poprvé vyřazen už v první kvalifikaci, nepodařilo se mu zlepšit poslední kolo, startuje z 16. pozice. Zřejmě zdržel Alexandra Albona (Toro Rosso), ten startuje až ze 17. pozice.

George Russel byl v kvalifikaci už po jedenácté v řadě před Robertem Kubicou.

Leclerc v Belgii získal své první vítězství ve Formuli 1Při nedělní Velké ceně Belgie získal Charles Leclerc své první vítězství ve Formuli 1. V závěrečné fázi se mu podařilo udržet za sebou Lewise Hamiltona. Týmu Ferrari se v Belgii dařilo.
22:12, 13.10.
09:06, 13.10.
06:59, 13.10.
21:51, 11.10.
17:36, 11.10.
10:47, 11.10.
10:37, 11.10.
22:14, 10.10.