Hamilton získal pole position pro domácí závod (Poznámky ke kvalifikaci v Silverstonu)

Lewis Hamilton získal pole position pro Velkou cenu Británie, při sobotní kvalifikaci v Silverstonu zajel úžasné poslední kolo a byl o půl sekundy rychlejší než Kimi Räikkönen a Sebastian Vettel na druhém a třetím místě.

Kvalifikaci poznamenal déšť, který přišel brzy po začátku, takže nebylo snadné jízdu po mokré trati zvládnout. Hamilton v závěru třetí kvalifikace zajel čas 1 min 26,600 s.

Čtvrtý čas zajel Valtteri Bottas, ale startovat bude z deváté pozice kvůli penalizaci z důvodu předčasné výměny převodovky. Ze čtvrtého místa tedy bude startovat Max Verstappen.

Probíhalo vyšetřování kvůli údajnému blokování Romaina Grosjeana, ale verdikt zněl ve prospěch Hamiltona, takže bude do domácího závodu startovat z prvního místa. Je to už 67. Hamiltonova pole position – rekordní počet startů z prvního místa má za sebou Michael Schumacher – 68.

Poněkud překvapivé bylo, že chladnější počasí zřejmě vyhovovalo Räikkönenovi, který při tréninku moc nezářil. Byl rychlejší než jeho týmový kolega Vettel.

Stoffel Vandoorne se letos poprvé dostal do třetí kvalifikace, bude startovat z osmé pozice, což je jeho nejlepší letošní umístění na startu. Poprvé byl při kvalifikaci rychlejší než Fernando Alonso

Alonso se postaral o vzrušení diváků při první kvalifikaci, jako jediný se pokusil vyjet na slickách na trať, která byla původně mírně mokrá. Fungovalo to a v první kvalifikaci byl nejrychlejší. Nakonec zajel 13. čas.

Daniel Ricciardo už před kvalifikací věděl, že ho čeká penalizace v podobě ztráty pěti míst na startovním roštu. Kvalifikaci nakonec nedokončil, zůstal stát na trati kvůli technické závadě. Startovat bude z 19. pozice.

Z posledního místa startuje Alonso. Už před víkendem měl penalizaci v podobě ztráty pěti míst na startovním roštu. Jenže po pátečním tréninku bylo nutno vyměnit další části motoru Honda, takže přibyla penalizace v podobě ztráty 25 míst na startu...

Hamilton dál nakročil k titulu (Poznámky k Velké ceně Japonska)Lewis Hamilton učinil další krok k získání letošního titulu mistra světa F1. V Japonsku zvítězil, poté co těsně porazil Maxe Verstappena. Jeho hlavní soupeř v boji o titul Sebastian Vettel závod nedokončil.
09:33, 22.10.
09:31, 22.10.
19:30, 21.10.
05:57, 21.10.
20:43, 20.10.
18:49, 20.10.
21:13, 11.10.
20:59, 08.10.