Kvjat se do týmu Toro Rosso nevrátí, sezonu dokončí Hartley

Novinky - Hana Masaryková - 26.10.2017

Daniil Kvjat se nevrátí do F1 s týmem Toro Rosso, poté co po Velké ceně Spojených států znovu přišel o místo závodníka. Tvrdí to Helmut Marko, poradce týmu Red Bull.

Red Bull odsunul Kvjata ze svého týmu B, Toro Rosso, po Velké ceně Singapuru. Umožnil debut Pierru Gaslymu, šampiónovi GP2 2016. Kvjat se nezúčastnil následujících závodů v Malajsii a Japonska.

Kvjat se vrátil pro Velkou cenu Spojených států a měl dokončit sezonu vedle Gaslyho. Francouzský závodník se ale nemohl zúčastnit, takže v Austinu debutoval Brendon Hartley, který závodil v Porsche LMP1.

Hartley podal solidní výkon a skončil na 13. místě. Tým Toro Rosso v pondělí oznámil, že si novozélandský pilot udrží své místo pro Mexiko, kde bude závodit vedle Gaslyho. Kvjat je tedy opět bez závodnického místa.

Pro německý Auto Bild Marko potvrdil, že se Kvjat nevrátí, i když při svém posledním závodě v neděli v Austinu získal jeden bod za 10. místo. Není důvod věřit, že by dokázal udělat nějaký dlouhodobý obrat. „Sezonu dokončí Gasly a Hartley. Pak se uvidí.”

Zatím nebyla zveřejněna oficiální zpráva.

Hartley bude mít příležitost pokusid se získat místo v týmu Toro Rosso pro sezonu 2018. Kdyby to nevyšlo, mohl by získat místo v IndyCar, v týmu Chip Ganassi Racing.

Vettel konečně zvítězil, Hamilton se skvěle probojoval dopředu (Poznámky k VC Brazílie)Sebastian Vettel získal při nedělní Velké ceně Brazílie páté vítězství letošní sezony F1. Na okruhu Interlagos předvedl dominantní výkon. Jeho soupeř z Mercedesu Lewis Hamilton se probojoval po startu z boxové uličky až na čtvrté místo.
20:57, 20.11.
21:07, 18.11.
22:33, 12.11.
18:39, 12.11.
20:58, 11.11.
19:42, 11.11.
16:20, 11.11.
08:30, 11.11.