Leclerc při kvalifikaci v Soči dominoval, získal 4. pole position v řadě.

Charles Leclerc ve Ferrari získal už čtvrtou pole position v řadě pro závod Velké ceny – tentokrát na okruhu v Soči. Jako druhý se umístil Lewis Hamilton.

Leclerc byl v čele posledního tréninku na Soči Autodrom a na konci třetí kvalifikace získal pole position.

Leclerkův nejlepší čas byl 1 min 31,628 s, byl o čtyři desetiny rychlejší než Hamilton, který se svou poslední jízdou ve třetí kvalifikaci dostal mezi piloty Ferrari.

Leclerc se stal prvním pilotem Ferrari, který získal čtyřikrát po sobě pole position od doby, kdy to v roce 2001 dokázal Michael Schumacher. Z prvního místa na roštu bude Leclerc startovat letos už pošesté.

Sebastian Vettel startuje až jako třetí, protože se mu nepovedlo poslední kolo. Už podeváté skončil v kvalifikaci za Leclerkem.

Max Verstappen (Red Bull) se kvalifikoval na čtvrtou pozici, na Leclerka ztrácel devět desetin. Kvůli výměně motoru ale dostal penalizaci a startovat bude z 9. pozice.

Valtteri Bottas se kvalifikoval až na pátou pozici, poté co kvůli chybě musel zrušit své poslední rychlé kolo v třetí kvalifikace. Carlos Sainz (McLaren) byl nejrychlejším jezdcem středního pole, startovat bude ze šesté pozice.

Nico Hülkenberg byl sedmý, byl jen o 0,012 s rychlejší než Lando Norris. První desítku doplnili Romain Grosjean (Haas) a Daniel Ricciardo (Renault).

Pierre Gasly (Toro Rosso)  se nedostal do první desítky, chybělo mu půl desetiny, skončil v druhé kvalifikaci. V neděli ale na startovním roštu ztratí pět míst kvůli penalizaci za výměnu motoru.

Sergio Pérez (Racing Pint) byl dvanáctý, za ním se umístil Antonio Giovinazzi. Kevin Magnussen a Lance Stroll udělali chybu při svých posledních kolech v druhé kvalifikaci a umístili se na 14. a 15. pozici.

Kimi Räikkönen poprvé od Velké ceny Kanady vypadl v první kvalifikaci, získal 16. místo před piloty týmu Williams Georgem Russellem a Robertem Kubicou.

Alexander Albon udělal první velkou chybu v barvách týmu Red Bull, ve 13. zatáčce mu při první kvalifikaci ujela zadní část vozu, takže narazil do bariéry  a  kvalifikace byla přerušena červenou vlajkou. V té době ještě nezajel rychlé kolo, takže v konečné klasifikaci skončil na 19. místě.

Tým Toro Rosso rozhodl, že se Daniil Kvjat neúčastní kvalifikace, byli nuceni vyměnit motor po závadě v posledním tréninku. Ruský závodník měl do domácího závodu tak jako tak startovat z konce roštu, protože už během tohoto víkendu dostal penalizaci kvůli motoru.

Leclerc v Belgii získal své první vítězství ve Formuli 1Při nedělní Velké ceně Belgie získal Charles Leclerc své první vítězství ve Formuli 1. V závěrečné fázi se mu podařilo udržet za sebou Lewise Hamiltona. Týmu Ferrari se v Belgii dařilo.
22:12, 13.10.
09:06, 13.10.
06:59, 13.10.
21:51, 11.10.
17:36, 11.10.
10:47, 11.10.
10:37, 11.10.
22:14, 10.10.