McLaren by rád i v budoucnosti využil Alonsových zkušeností

Výkonný ředitel týmu McLaren Zak Brown by rád i v roce 2019 využil zkušeností Fernanda Alonsa, dvojnásobného mistra světa F1.

Alonso ukončil svoji závodní kariéru ve Formuli 1 po své poslední sezoně s McLarenem. Tato sezona pro něho představovala zklamání. Tým nedokázal v roce 2018 dosáhnout zlepšení, i když si hodně sliboval od přechodu od motorů Honda k motorům Renault.

Alonso chce završit svou závodní kariéru třetím titulem – rád by vyhrál Indianapolis500 a vedle toho bude závodit ve vytrvalostním mistrovství světa. Pro McLaren budou závodit Carlos Sainz Jr. a Lando Norris.

Zak Brown jedná s Alonsem o možnosti, že by vedle svých závodních aktivit zůstal zčásti také ve Formuli 1, mohl by v roce 2019 testovat vůz F1 týmu McLaren.

Brown je spokojený s obsazením míst závodních pilotů – je to nejmladší sestava, jakou kdy McLaren měl. Carlos Sainz Jr. už má za sebou hodně zkušeností – McLaren je už třetím týmem, v kterém bude působit. Lando Norris je kvalitním závodníkem, ale je to nováček.

Působení bývalých závodníků v týmech, pro něž jezdili, není žádnou výjimkou, příkladem může být Niki Lauda nebo Alain Prost.

Oba závodníky Alonso zná už z dřívějška, s Norrisem jako týmovým kolegou závodil na Daytoně.

Pro McLaren Sainz absolvoval test pneumatik v Abú Dhabí po loňském finále, během zimního období strávil hodně času v továrně ve Wokingu, kde se připravoval pro svou první sezonu s tímto týmem. S Alonsem také hodně debatoval s cílem seznámit se s týmem. Rád by využil zkušeností svého krajana.

Hamilton získal rekordní 6. vítězství ve Velké ceně BritánieLewis Hamilton pohodlně získal rekordní šesté vítězství ve Velké ceně Británie. Pomohl mu výjezd Safety Caru v polovině závodu. Na druhém místě skončil jeho hlavní soupeř v boji o titul, týmový kolega Valtteri Bottas. Sebastian Vettel a Max Verstappen měli kolizi.
20:54, 18.07.
14:04, 15.07.
13:53, 15.07.
13:33, 15.07.
22:43, 14.07.
21:52, 14.07.
18:08, 14.07.
18:46, 13.07.