Susie Wolff doufá, že Tatiana Calderon dostane možnost závodit v F1

Susie Wolff, bývalá testovací pilotka týmu Williams, doufá, že Tatiana Calderon dostane v budoucnosti příležitost závodit ve Formuli 1, ale připouští, že další překážkou může být bodovací systém pro získání superlicence.

Tatiana Calderon strávila poslední tři sezony v seriálu GP3 a loni získala svůj nejlepší výsledek – 16. místo. Letos by se mohla stát první ženou, která by závodila ve Formuli 2 od doby, kdy byla v roce 2005 vytvořena jako GP2.

Pětadvacetiletá závodnice si poprvé vyzkoušela vůz F1 v loňském roce při soukromém testu s týmem Sauber, ale pravidla FIA uvádějí, že pilot musí získat 40 bodů, aby mohl získat povinnou závodní licenci pro Formuli 1. Tatiana Calderon však zatím nemá takové výsledky, aby mohla získat superlicenci.

Susie Wolff, která se stala první ženou v posledních dvaceti letech, která se zúčastnila oficiálního závodního víkendu F1, když jezdila při tréninku před Velkou cenou Británie roku 2014, tvrdí, že na ni kolumbijská závodnice velmi zapůsobila.

„Myslím, že Tatiana odvádí fantastickou práci,” řekla Susie Wolff pro Motorsport.com. „Nikdy jsem nepochybovala o jejích schopnostech, tak doufám, že se bude dál zlepšovat a dostane se ještě výš.”

Na otázku, zda se Tatiana Calderon dostane do F1, odpověděla Susie Wolff, která je nyní šéfovou týmu Venturi Formule E: „Ráda bych viděla, kdyby k tomu došlo.”

„F1 se změnila, teď potřebujete body pro superlicenci. To vytváří další překážku. Když jsem jezdila já, nebylo nutné mít pro získání superlicence body.”

„Takže teď samozřejmě má před sebou náročný úkol – získat dost bodů, aby se kvalifikovala, ale já bych ji moc ráda viděla na startovním roštu.”

„Když jela ve voze Sauber, ukázala, že je velmi schopná, takže ji sleduji a doufám
.”

Je přesvědčená, že postoj k ženám v motosportu se „trochu zlepšil” ale, říká, že je stále ještě „neobvyklé” vidět ženy v závodním paddocku a na trati.

Zdroj: motorsport.com

Hamilton získal rekordní 6. vítězství ve Velké ceně BritánieLewis Hamilton pohodlně získal rekordní šesté vítězství ve Velké ceně Británie. Pomohl mu výjezd Safety Caru v polovině závodu. Na druhém místě skončil jeho hlavní soupeř v boji o titul, týmový kolega Valtteri Bottas. Sebastian Vettel a Max Verstappen měli kolizi.
20:54, 18.07.
14:04, 15.07.
13:53, 15.07.
13:33, 15.07.
22:43, 14.07.
21:52, 14.07.
18:08, 14.07.
18:46, 13.07.