Velká cena Španělska zůstane v roce 2020 v kalendáři F1

Jediný závod Formule 1 ve Španělsku byl vážně ohrožen, ale okruh v Barceloně podepsal novou smlouvu, která je ale zřejmě na jeden rok.

Okruh oznámil, že vytvoří „strategický plán”, s jehož pomocí vytvoří větší projekt a zajistí možnost uskutečnit tento projekt.

V posledních třech letech navštívilo závod v Barceloně přes půl milion diváků a podle dostupných údajů letošní Velká cena přinesla regionu 163 mil. euro.

Výkonný ředitel F1 Chase Carey uvedl, že se budou v nadcházejících měsících snažit o dohodu na delší dobu a poděkoval katalánskému prezidentovi Quimu Torrovi za velmi důležitou podporu během jednání.

Španělsko má velkou tradici závodů v oblasti motosportu, která sahá až do začátku minulého století.

V současnosti už tedy jsou pro příští rok ohrožené pouze závody - v Itálii a v Německu.

Pěti závodům v letošním kalendáři vyprší smlouva na konci letošní sezony – jsou to závody ve Španělsku, v Německu, v Británii, v Itálii a v Mexiku.

Bude obnovena Velká cena Holandska a v příští sezoně bude do kalendáře přidán nový závod ve Vietnamu. Týmy souhlasily s kalendářem o 22  závodech, takže byla Formule 1 připravena na to, že přijde o jeden ze současných závodů.

Silverstone schválil novou víceletou smlouvu pro Velkou cenu Británie, také závod v Mexiku bez finančního zabezpečení ze strany státu byl schválen.

Šéfové okruhu v Monze věří, že bude uzavřena nová smlouva pro Velkou cenu Itálie, neustále se snaží apelovat na vládu, aby poskytla podporu. Monza je jedinou tratí, kde se závodilo v každé sezoně F1 od roku 1950.

Velká cena Německa je na čtvrtém místě v počtu závodů, které se v historii F1 konaly, ale je zřejmě nejvíc ohrožená, je tu velké riziko, že z kalendáře vypadne.
Letošní závod financoval Mercedes, ale bylo to na základě smlouvy pro jeden závod. Nejsou ochotní pokračovat s takovou smlouvou dlouhodobě.

Velká cena Německa se konala od roku 1951 čtyřiašedesátkrát. Častěji byla v kalendáři jen velká cena Británie, Itálie a Monaka.

Leclerc v Belgii získal své první vítězství ve Formuli 1Při nedělní Velké ceně Belgie získal Charles Leclerc své první vítězství ve Formuli 1. V závěrečné fázi se mu podařilo udržet za sebou Lewise Hamiltona. Týmu Ferrari se v Belgii dařilo.
22:09, 08.09.
16:40, 08.09.
17:28, 07.09.
13:15, 07.09.
17:01, 06.09.
13:19, 06.09.
13:02, 06.09.
20:38, 01.09.