Rus Arťom Markelov vyhrál hlavní závod F2 v Monaku
Rus Arťom Markelov vyhrál hlavní závod F2 v Monaku Text a foto: Roman Klemm

Před sezonou platil Arťom Markelov za jednoho z největších favoritů na titul. Doposud se mu ale nedařilo a pro Monako proto obdržel nové šasi Dallara. V hlavním závodě využil nehody Albona s de Vriesem a vyhrál. Charouzův jezdec Deletraz skončil výborný 4.

Po startu se špička seřadila v pořadí kvalifikace a Albon s de Vriesem v závětří lehce ujížděli třetímu Markelovi. Ve 14. kole ovšem kolidoval silně dotahující Norris s Boschungem, načež byl závod neutralizován. Alexander Albon se velmi pozdě rozhodl, že toho využije pro předčasnou výměnu pneumatik, překvapil tím de Vriese, jedoucího za ním, a havarovali u vjezdu do boxů.

Markelov, jenž směl v Monaku poprvé použít zcela nové šasi, situace pohotově využil. Převzal první místo a po bezproblematické vlastní zastávce v boxech si dojel pro neohrožené vítězství.

Překvapili ovšem jezdci, kteří směli do knížecí lóže společně s Rusem. Pro druhé místo a tím i pro zdaleka největší úspěch své kariéry si dojel Sean Gelael (Prema-Theodore). Jezdec z Indonézie při tom těžil z taktiky velmi časné výměny pneumatik, stejně tak jako jezdec na třetí pozici, bývalý pilot F1, Roberto Merhi (MP). Výborný tah kupředu během závodu předvedli i Charouzův jezdec Louis Deletraz, který skončil výborný 4. a junior Genea Haase, Arjun Maini na 5. místě. Ind tak dojel hned před lídrem celkového hodnocení Landem Norrisem. Brit startoval jen ze 17. místa, velmi agresivní jízdou ale nakonec dojel pro body a udržel si tak první místo v šampionátu.

Druhý jezdec české stáje Charouz, Ital Antonio Fuoco, si závod pokazil tím, že po startu narazil do Ghiotta. Obdržel za to Drive-Through penalizaci, přesto dojel 8. a smí v sobotním sprintu startovat z pole position.

21:03, 04.09.
Josef Král - soustředění ve Špindlu 2011 Istanbul, Turecko - neděle - 2.závodIstanbul, Turecko - sobota - 1.závod
Istanbul, Turecko - pátek - tréning Istanbul, Turecko - pátek - kvalifikaceIstanbul, Turecko - čtvrtek - přípravy