Tým GRT Grasser Racing chce v roce 2018 znovu bojovat o vítězství v ADAC GT Masters

Novinky - Hana Masaryková - 20.12.2017

- Rakouský týmu znovu nasadí vozy Lamborghini Huracán GT3
- Šéf týmu Gottfried Grasser vidí sezonu 2018 optimisticky
- Tým získal během sezony 2017 tří vítězství v Super Sports Car League

Mnichov: Po letošní úspěšné sezóně má tým GRT Grasser Racing v úmyslu v sezoně 2018 opět bojovat o vítězství v ADAC GT Masters se svými zelenými vozy Lamborghini. Šéf týmu Gottfried Grasser se těší, až se tým v příští sezoně utká v boji se silnými soupeři.

Tým GRT Grasser třikrát triumfoval v roce 2017 a byl nejúspěšnějším týmem v Super Sports Car League vedle týmu Callaway Competition, který získal titul. „V zásadě jsem velmi spokojený,” řekl Gottfried Grasser s úsměvem. „Jsme nedělní šampióni. Všechna svá vítězství jsme získali v druhých závodech. Byli bychom měli opravdu velkou šanci na získání titulu, kdyby se započítávaly jen nedělní závody.”

V domácím závodě na Red Bull Ringu triumfovali triumfovali Christian Engelhart a Rolf Ineichen v Lamborghini, což bylo obzvlášť příjemné. „Bylo to opravdu báječné, měli jsme obrovskou radost,” řekl Grasser. „Bylo to podruhé od roku 2015, kdy jsme vyhráli prakticky na našem vlastním dvoře, protože vedení týmu je jen pár kilometrů od závodní trati.”

Rakouský šéf nešetří chválou na dvojice závodníků: „Christian i Rolf a Ezequiel Perez Companc a Mirko Bortolotti odvedli skvělou práci. Ještě víc jsme se zlepšili v druhé polovině sezony a byli jsme lepší než na začátku. Hlavně Ezequiel, který s námi absolvoval první sezonu, se v průběhu roku zlepšil. Ale i Rolf nás zas a znovu potěšil a nešlo jen o jeho dvě vítězství. I když to není profesionální závodní pilot, je nesmírně ambiciózní a s každou sezonou se stále zlepšuje.”

Grasser proto věří, že sezona 2018 bude dobrá. „Pro sezonu 2018 jsme se toho už hodně naučili. Pro začátek budeme mít podobné obsazení, a proto si věříme. Naším cílem je celkové umístění v první trojce. Ve své práci chceme být ještě profesionálnější a výsledky testů chceme použít k tomu, abychom se připravili na závody ADAC GT Masters. Konkurence bude určitě zase velmi silná. Timo Bernhard a Timo Scheider už si zajistili služby dvou známých nových závodníků a konkurence týmu Rosberg a jejich vozů Lamborghini bude jistě velmi tvrdá. Byli vždycky velmi úspěšní a letos vyhráli DTM. Hodně toho od týmu Rosberg očekávám. Těšíme se, až vyrazíme do boje, budeme mít silného soupeře, který také používá vozy Lamborghini.”

Kromě testování má tým GRT Grasser Racing v plánu zúčastnit se v lednu dvou čtyřiadvacetihodinových závodů, než bude zahájeno oficiální předsezonní testování ADAC GT Masters (26.-28. března 2018) v Oscherslebenu. „Opět se zúčastníme závodu V Dubaji a na Daytoně,” uvedl Grasser. „Tyto dva podniky jsou vždycky velmi zábavné.”

Kalendář ADAC GT Masters 2018

P. Datum Okruh
1 13.-15 dubna 2018 Motorsport Arena Oschersleben
2 27.-29. dubna 2008 Autodrom Most (ČR)
3 8.-10. června 2018 Red Bull Ring (Rakousko)
4 3.-5. srpna 2018 Nürburgring
5 17.-19. srpna 2018 Circuit Zandvoort (Holandsko)
6 7.-9. září 2018 Sachsenring
7 21.-23. září 2018 Hockenheimring Baden-Württemberg

Zdroj: ADAC GT Masters

FIA GT3: V neděli MM Racing obsadil desátou a jedenáctou příčkuSobotní den v Nogaru začal kvalifikací, ve které Martin Matzke vybojoval skvělé páté místo. Bylo to nejlepší kvalifikační umístění od začátku šampionátu FIA GT3. Jiří Skula zajel také velice dobrý čas, ale v rychlejší skupině, což znamenalo nedělní start ze čtrnáctého místa.
20:41, 10.06.
18:53, 15.04.
21:04, 13.02.
18:25, 30.01.
19:56, 29.12.
20:47, 20.12.
21:02, 17.09.
19:58, 21.05.