1. den testů v Jerezu: V čele tabulky Bagnaia a Márquez

V pondělí byly zahájeny třídenní testy Moto2 a Moto3 v Jerezu jako příprava na sezonu 2018.

Nejrychlejším jezdcem na trati byl Francesco Bagnaia (Sky Racing Team VR46), zajel čas 1 min 42,330 s, byl o 0,166 s rychlejší než Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS). Týmy Sky Racing VR46 a EG 0,0 Marc VDS se neúčastnily prvního testu ve Valencii a teď zahájily ve vysokém stylu.

Na začátku testů bylo sucho, pak ve střední části dne trochu pršelo, ale odpoledne se zase objevilo slunce, takže trať dost rychle uschla. Bagnaia zajel svůj nejlepší čas v závěru dne, byl o několik desetin rychlejší než dopoledne.

Za nejrychlejší dvojicí v čele následoval Mattia Pasini (Italtrans Racing Team), za ním se umístil Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) jako první jezdec na motocyklu KTM za třemi motocykly Kalex. Opět byl jen o necelou desetinu pomalejší než jezdec před ním. Rozdíly v časech byly minimální, až do 14. místa byly rozdíly mezi jednotlivými jezdci pod jednu desetinu sekundy.

První pětku doplnil Lorenzo Baldassarri (Pons HP 40), za ním následoval jeho krajan Luca Marini (Sky Racing Team VR46), který byl o necelé půl sekundy pomalejší než jeho týmový kolega na špičce tabulky. Tým VR46 je jedním z mála týmů, které pro letošek provedly výraznější změny, přešli z tlumení Öhlins na WP. Simone Corsi (Tasca Racing Scuderia Moto2) byl dalším závodníkem mezi sedmi nejrychlejšími, na osmém místě byl Xavi Vierge, který si zvyká na motocykl Kalex a tým Dynavolt Intact GP.

Isaac Viñáles (SAG Team), který byl jen o 0,009 s pomalejší, opět předvedl dobrou rychlost, stejně jako předtím ve Valencii. Následoval nováček Moto2 Héctor Barberá (Pons HP 40), který se vrací do střední třídy po působení v MotoGP. V minulosti skončil na druhém místě v šampionátu 250cc. Jeho rychlost je vyrovnaná a zlepšuje se.

Brad Binder, mistr světa Moto3 z roku 2016 (Red Bull KTM Ajo), byl jedenáctý, před Romano Fenatim (Marinelli Snipers Team). Ten byl nejrychlejším nováčkem, přechází z třídy Moto3. Za ním skončil na 13. pozici Danny Kent (Beta Tools Speed Up Racing), který se vrací do Moto2 – rozdíl mezi nimi byl 0,089 s. Na 14. pozici se umístil další jezdec KTM, Sam Lowes (Swiss Innovative Investors), který v minulosti bojoval o titul. Zvyká si na svůj nový motocykl. První patnáctku doplnil úřadující mistr světa Moto3 Joan Mir (EG 0,0 Marc VDS).

Nejrychlejším jezdcem na motocyklu Suter byl Eric Granado (Forward Racing Team), na nejrychlejšího jezdce měl ztrátu jen něco přes 1,3 s. Americký nováček Joe Roberts na podvozku NTS byl o 0,019 s za nejlepším časem brazilského jezdce. Nejrychlejším jezdcem motocyklu Tech 3 byl Remy Gardner, na Robertse měl ztrátu jen necelé půl sekundy. Jihoafrický závodník Steven Odendaal byl jen o 0,023 s. pomalejší.

Testy pokračují v úterý.

Výsledky první ho dne najdete zde:

Velkou cenu Aragonie vyhrál Binder před Bagnaiou a BaldassarrimJihoafrický závodník Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) předvedl ve Velké ceně Aragonie po startu z pole position skvělý výkon a vybojoval druhé letošní vítězství. Porazil Franceska Bagnaiu (SKY Racing Team VR46), který získal při svém 100. startu do závodu Velké ceny už počtvrté za sebou pódiové umístění. Jako třetí dojel do cíle Lorenzo Baldassarri (Pons HP40), který se na pódium dostal poprvé od závodu v Mugellu.
21:00, 15.10.
11:23, 07.10.
11:10, 06.10.
09:05, 06.10.
13:58, 05.10.
09:26, 05.10.
21:07, 25.09.
13:32, 23.09.