2. den testů v Jerezu: Bagnaia opět nejrychlejší

Francesco Bagnaia (Sky Racing Team VR46) byl nejrychlejším jezdcem úterních testů v Jerezu, stejně jako včera byl na druhém místě Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS), který byl o dvě desetiny pomalejší. Třetí místo obsadil Lorenzo Baldassarri (Pons HP 40), za Márquezem byl o desetinu sekundy. Mattia Pasini (Italtrans Racing Team). Do první pětky se tedy dostal čtyři Italové. Mezi prvním a pátým jezdcem byl rozdíl pouhých čtyř desetin sekundy.

Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) byl opět rychlý, v tabulce časů byl šestý, jen o jednou desetinu za Pasinim. Opět byl nejrychlejším jezdcem na motocyklu KTM. Za ním skončil další jezdec KTM, Sam Lowes. Byl jen o 0,067 s pomalejší.  Závodník týmu Innovative Investors si zvyká na motocykl Moto2.

Dobrý výkon předvedl Remy Gardner na motocyklu Tech 3, obsadil osmou pozici. Za ním se umístil druhý jezdec týmu Red Bull KTM Ajo, Brad Binder, byl jen o 0,037 s pomalejší. První desítku doplnil Xavi Vierge (Dynavolt Intact GP).

Isaac Viñáles (SAG Team)  byl jedenáctý, první desítka mu v úterý unikla jen o dvě tisíciny sekundy. Za ním skončil Héctor Barberá. Byl nejrychlejším nováčkem v Moto2.

Třináctý byl Simone Corsi (Tasca Racing Scuderia Moto2), který si zvyká na motocykl Kalex, za ním skončil úřadující mistr Moto3 Joan Mir (EG 0,0 Marc VDS). Byl nejrychlejší z těch, kdo přešli v letošní sezoně z třídy Moto3. V pondělí byl nejrychlejším nováčkem z loňského šampionátu Moto3 Romano Fenati (Marinelli Snipers Team), ale tentokrát byl o čtyři místa za Mirem, ale byl jen o necelou desetinu pomalejší.

První patnáctku doplnil Khairul Idham Pawi (Idemitsu Honda Team Asia)

Poslední den testů mají jezdci před sebou ve středu.

Velkou cenu Malajsie vyhrál Marini před Oliveirou a Bagnaiou - Bagnaia získal titulFrancesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) získal v Malajsii titul mistra světa Moto2 roku 2018. Do cíle dojel za svým soupeřem v boji o titul Miguelem Oliveirou (Red Bull KTM Ajo) Jeho týmový kolega Luca Marini získal své první vítězství v závodě Velké ceny. Tým Sky Racing VR46 může slavit.
22:22, 10.11.
13:18, 04.11.
08:57, 03.11.
08:46, 03.11.
14:47, 02.11.
08:24, 28.10.
10:14, 27.10.
09:47, 27.10.