Álex Márquez nejrychlejším jezdcem třídenních testů v Jerezu

Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS) byl nejrychlejším jezdcem třetího dne testů v Jerezu a na prvním místě v kombinované tabulce časů. Upozornil na sebe už při prvních testech ve Valencii – na trati, kde v roce 2017 získal své první vítězství ve třídě Moto2.

Nejbližším Márquezovým soupeřem byl Francesco Bagnaia (Sky Racing Team VR46), který byl nejrychlejší během prvního a druhého dne. V závěrečné části testů byl o tři desetiny sekundy pomalejší než Márquez. Byl jediným jezdcem, který byl o necelé půl sekundy za Márquezem. Tým Sky Racing Team VR46 se nezúčastnil testů ve Valencii, hned při svých prvních pokusech na závodní trati v Jerezu byl velmi rychlý.

Za dvěma motocykly Kalex se umístil motocykl KTM – třetí byl Brad Binder (Red Bull KTM Ajo). Mistr světa Moto3 z roku 2016 byl o 0,799 s pomalejší než Márquez. Rakouský výrobce má před sebou druhou sezonu ve střední třídě. Jeho týmový kolega Miguel Oliveira byl šestý. První a druhý den byl nejrychlejším jezdcem KTM.

Mezi dvěma motocykly týmu Red Bull KTM Ajo se umístili Lorenzo Baldassarri (Pons HP 40) - další závodník, který se pohyboval na předních místech – a Xavi Vierge (Dynavolt Intact GP), který doplnil první pětku. Vierge, stejně jako Baldassarri, přechází letos do jiného týmu a také na jiný motocykl (Kalex). Také Luca Marini (Sky Racing Team VR46) letos mění tým a také byl docela rychlý. I přes pád třetího dne se umístil na sedmé pozici před svým krajanem Mattiou Pasinim (Italtrans Racing Team), byl o 0,039 s rychlejší. V druhé polovině první desítky byly rozdíly v časech velmi malé.

Héctor Barberá (Pons HP 40) byl devátý, byl o další tři setiny pomalejší. Sam Lowes (Swiss Innovative Investors), který má stejně jako Barberá za sebou působní v MotoGP, doplnil první desítku. Barberá nikdy předtím na motocyklu Moto2 nejezdil, ale Lowes už v této třídě byl a bojoval o titul. Tentokrát ale jezdí na KTM.

Isaac Viñáles (SAG Team) zakončil testy v Jerezu 11. místem, nejlepší čas zajel ve svém druhém kole. Měl úplně stejný čas jako Lowes.

Nejrychlejším z těch, kdo přešli z Moto3, byl Joan Mir (EG 0,0 Marc VDS). Úřadující mistr světa Moto3 byl jen o necelou desetinu pomalejší než ti dva zkušenější jezdci před ním. Bo Bendsneyder (Tech 3 Racing) byl druhým nejrychlejším jezdcem loňské třídy Moto3, Romano Fenati (Marinelli Snipers Team) byl o další dvě místa za ním.

Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP) byl třináctý, těsně za Mirem. Do první patnáctky se dostal i Remy Gardner (Tech 3 Racing) – mezi 15 nejrychlejších se tedy dostali tři výrobci. První patnáctku doplnil zkušený italský závodník Simone Corsi, který přechází na podvozek Kalex, do týmu Tasca Racing Scuderia Moto2.

Nejrychlejším jezdcem na motocyklu Speed Up byl Fabio Quartararo (Speed Up Racing), jen o jeden a půl sekundy za patnáctým Corsim. Jeho týmový kolega Danny Kent, mistr světa Moto3 z roku 2015, byl jen o půl desetiny pomalejší. Steven Odendaal (NTS RW Racing GP), vítěz juniorského mistrovství Evropy z roku 2016, byl celkově nejrychlejším jezdcem na motocyklu NTS, předtím měl lepší čas jeho týmový kolega, americký nováček Joe Roberts. Eric Granado (Forward Racing Team), úřadující šampión juniorského mistrovství Evropy, byl nejrychlejším jezdcem na motocyklu Suter – tým Forward si v předsezonním období zvyká na tento podvozek.

Další testy budou opět v Jerezu, ve dnech 6.-8. března.

Vítězem TT Holandska Bagnaia před Quartararem a MárquezemFrancesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) získal bez problémů čtvrté vítězství sezony na Velké ceně Holandska v Assenu. Do cíle dojel s náskokem 1,748 s před skupinou, která ho pronásledovala. Fabio Quartararo (Lightech – Speed Up Racing) se skvělým způsobem probojoval polem jezdců a do cíle dojel jako druhý, je to jeho druhé pódium letošní sezony. Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS) byl třetí, poté co Lorenzo Baldassarri (Pons HP40) ze závodu odstoupil ve 21. kole, když jel na druhé pozici, kvůli proděravělé pneumatice.
22:11, 14.08.
13:14, 12.08.
21:36, 11.08.
13:19, 11.08.
16:48, 10.08.
12:53, 10.08.
15:23, 05.08.
18:00, 04.08.