Álex Márquez vyhrál v Jerezu, 2. Bagnaia, Morbidelli spadl

Álex Márquez, mistr světa Moto3 z roku 2014, v Jerezu poprvé zvítězil ve třídě Moto2. Cílovou čáru přejel s náskokem tři a půl sekundy, druhý byl Francesco Bagnaia. Miguel Oliveira získal další pódium pro KTM.

Márquez se dostal na nejvyšší příčku pódia poprvé od závodu Moto3 v Motegi roku 2014. Franco Morbidelli, vedoucí jezdec šampionátu, závod nedokončil.

Márquez se po dobrém startu dostal do čela na výjezdu z první zatáčky. Morbidelli vjížděl do vrcholu zatáčky jako první, ale trochu vyjel ze stopy. Dominique Aegerter, Mattia Pasini a Xavi Vierge bojovali o třetí pozici, potom se k nim přidal Bagnaia.

Brzy došlo k dramatické situaci. Simone Corsi ztratil kontrolu nad motocyklem a spadl, vzal s sebou Vierga a Takaaki Nakagamiho - ten nakonec do cíle dojel, ale jako jednadvacátý. Po této nehodě bojovali o třetí místo Pasini a Bagnaia před Aegerterem, Olveirou, Lukou Marinim, Marcelem Schrötterem, Tomem Lüthim a Khairulem Idhamem Pawim. Tato skupina měla čtyřsekundovou ztrátu na dvojici jezdců týmu EG 0,0 Marc VDS v čele.

Márquez udělal drobnou chybu a Morbidelli ho předjel, když do konce závodu zbývalo 18 kol, ale drama teď zasáhlo čelo závodu. Morbidelli spadl a Márquez jel v čele s více než čtyřsekundovým náskokem před Bagnaiou. Jako první také bez problémů přejel cílovou čáru.

Poslední kola se blížila a nováček Bagnaia si upevnil druhou pozici. Oliveira dostihl Pasiniho a získal třetí místo – už druhé pódium pro KTM ve střední třídě v letošních čtyřech závodech. Pasini dojel do cíle jako čtvrtý před Marinim a Schrötterem.

Tom Lüthi, který je v šampionátu na druhém místě, dojel do cíle jako osmý a trochu snížil svou ztrátu v celkovém hodnocení na Morbidelliho.

Axel Pons přišel v posledním kole o devátou pozici, do cíle dojel za Yonnym Hernándezem.

Ricky Cardús, který jel jako náhradník za zraněného Brada Bindera, byl čtrnáctý.

Výsledky Velké ceny Španělska na okruhu Jerez  (25 kol):

P.      Jezdec                    Tým                                 Nr.   Moto                  Čas              Ztráta
26. Andrea Locatelli Italtrans Racing Team 5 Kalex/Honda 44:09,025 1 Kolo

Valencia:  Oliveira završil sezonu vítězstvím, 2. Morbidelli, 3. Brad BinderMiguel Oliveira získal pro KTM třetí vítězství v řadě. Podařilo se mu dostihnout a předjet Franka Morbidelliho a do cíle dojel jako první. Na pódium se dostal i Oliveirův týmový kolega Brad Binder. Na pódium vystoupil potřetí za sebou.
20:58, 17.11.
20:50, 16.11.
20:23, 12.11.
13:40, 12.11.
16:17, 11.11.
13:11, 11.11.
16:34, 10.11.
12:05, 10.11.