Aragón: Morbidelli vyhrál, 2. Pasini, 3. Oliveira

Ve 14. kole sezony Franco Morbidelli zvýšil svůj náskok v čele šampionátu, ale své vítězství si musel tvrdě vybojovat v souboji v posledním kole se svým krajanem Mattiou Pasinim. Jako třetí dojel Miguel Oliveira po startu z pole position.

Morbidelli dojel do cíle o 0,145 s před Pasinim. Oliveira byl jen o půl sekundy pomalejší.

Oliveira nejrychleji vyrazil z pole position (získal ji letos podruhé), ale Morbidelli zaútočil na konci prvního kola a potom se začal vzdalovat. Pasini se dal do boje a svou ztrátu snížil, nakonec Morbidelliho dojel a předjel, ale nedokázal ujet. V posledním kole se rozvinul těsný souboj. Na konci cílové roviny se Pasini nedokázal těsně přiblížit k Morbidellimu, který jel v čele, a vedoucí jezdec šampionátu dojel do cíle jako první. Oliveirovi se podařilo v posledním kole snížit náskok vedoucích jezdců o několik desetin.

Tom Lüthi, který bojuje o titul, tentokrát výjimečně nezískal pódiové umístění, ale byl čtvrtý, takže získal i tak slušný počet bodů. Za ním dojel do cíle nováček Brad Binder. Už podruhé po sobě získal umístění v první pětce. Po velkých problémech způsobených zraněním se teď opět dostává do formy.

Svým výkonem zapůsobil také nováček Jorge Navarro, který dojel do cíle o několik desetin sekundy před zkušeným italským jezdcem Simonem Corsim a Takaaki Nakagamim.

Sandro Cortese svedl pěknou bitvu s Álexem Márquezem, ten ale musel ze závodu odstoupit. První desítku doplnil nováček Francesco Bagnaia, dojel do cíle před dalším nováčkem, Fabiem Quartararem.

Výsledky Velké ceny Aragonie na okruhu Motorland v Aragónu  (21 kol):

P.      Jezdec                   Tým                                  Nr.  Moto                  Čas              Ztráta
27.   Tarran Mackenzie Kiefer Racing 6 Suter/Honda 40:59,258 49,354

Vítězem TT Holandska Bagnaia před Quartararem a MárquezemFrancesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) získal bez problémů čtvrté vítězství sezony na Velké ceně Holandska v Assenu. Do cíle dojel s náskokem 1,748 s před skupinou, která ho pronásledovala. Fabio Quartararo (Lightech – Speed Up Racing) se skvělým způsobem probojoval polem jezdců a do cíle dojel jako druhý, je to jeho druhé pódium letošní sezony. Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS) byl třetí, poté co Lorenzo Baldassarri (Pons HP40) ze závodu odstoupil ve 21. kole, když jel na druhé pozici, kvůli proděravělé pneumatice.
15:32, 15.07.
13:18, 15.07.
17:34, 14.07.
16:23, 14.07.
15:10, 14.07.
21:23, 13.07.
21:44, 11.07.
13:50, 01.07.