Argentina: Z pole position startuje Vierge před Baldassarrim a Kentem
Katalánský závodník Xavi Vierge (Dynavolt Intact GP) získal svým úžasným posledním kolem pole position pro Velkou cenu Argentiny. Až do poslední sekundy byl na prvním místě Lorenzo Baldassarri (Pons HP40), ale nakonec se musel spokojit s druhou pozicí. Také Danny Kent (MB Conveyors – Speed Up Racing) se výrazně zlepšil v závěru kvalifikace, poslední kolo zajel časem 1 min 56,536 s. Tento čas stačil na třetí pozici.

Mattia Pasini (Italtrans Racing Team) startuje z prvního místa druhé řady. Na pátou pozici se postaví Jorge Navarro (Federal Oil Gresini Moto2), nejlepší čas také zvládl na konci. Sam Lowes dvakrát spadl ve třetím tréninku, ale v kvalifikaci se dostal na šesté místo.

Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) vede třetí řadu, osmou pozici získal Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS), který se dostal do první desítky na poslední chvíli – kolo dokončil po odmávnutí kvalifikace šachovnicovou vlajkou. Remy Gardner (Tech 3 Racing), nejrychlejší jezdec třetího tréninku, startuje z deváté pozice. První desítku doplnil skvělou jízdou americký závodník Joe Roberts (NTS RW Racing).

Vedoucí jezdec šampionátu Francesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) startuje až z 15. místa.

P. Jezdec # Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta na 1./předch.
1. Xavi Vierge 97 Dynavolt Intact GP Kalex 262,3 1:56,137 -
2. Lorenzo Baldassarri 7 Pons HP40 Kalex 260,5 1:56,408 0,271 / 0,271
3. Danny Kent 52 MB Conveyors - Speed Up Racing Speed Up 258,7 1:56,536 0,399 / 0,128
14. Steven Odendaal 4 NTS RW Racing GP NTS 258,9 1:57,813 1,676 / 0,136
15. Francesco Bagnaia 42 SKY Racing Team VR46 Kalex 261,2 1:57,891 1,754 / 0,078
16. Brad Binder 41 Red Bull KTM Ajo KTM 264 1:57,898 1,761 / 0,007
17. Joan Mir 36 EG 0,0 Marc VDS Kalex 267,4 1:58,058 1,921 / 0,160
18. Héctor Barberá 40 Pons HP40 Kalex 265,5 1:58,342 2,205 / 0,284
19. Romano Fenati 13 Marinelli Snipers Team Kalex 262,8 1:58,534 2,397 / 0,192
20. Marcel Schrötter 23 Dynavolt Intact GP Kalex 262,2 1:58,585 2,448 / 0,051
21. Iker Lecuona 27 Swiss Innovative Investors KTM 264,4 1:58,614 2,477 / 0,029
22. Simone Corsi 24 Tasca Racing Scuderia Moto2 Kalex 258,7 1:58,673 2,536 / 0,059
23. Tetsuta Nagashima 45 IDEMITSU Honda Team Asia Kalex 259,1 1:58,813 2,676 / 0,140
24. Eric Granado 51 Forward Racing Team Suter 260,5 1:58,991 2,854 / 0,178
25. Bo Bendsneyder 64 Tech 3 Racing Tech 3 260,3 1:59,630 3,493 / 0,639
26. Andrea Locatelli 5 Italtrans Racing Team Kalex 260,3 1:59,677 3,540 / 0,047
27. Khairul Idham Pawi 89 IDEMITSU Honda Team Asia Kalex 262,6 2:00,166 4,029 / 0,489
28. Fabio Quartararo 20 MB Conveyors - Speed Up Racing Speed Up 259,2 2:00,295 4,158 / 0,129
29. Jules Danilo 95 Nashi Argan SAG Team Kalex 260,9 2:00,428 4,291 / 0,133
30. Federico Fuligni 21 Tasca Racing Scuderia Moto2 Kalex 256,9 2:00,438 4,301 / 0,010
31. Zulfahmi Khairuddin 63 SIC Racing Team Kalex 257,5 2:01,770 5,633 / 1,332
32. Stefano Manzi 62 Forward Racing Team Suter 259,9 2:02,644 6,507 / 0,874

Vítězem TT Holandska Bagnaia před Quartararem a MárquezemFrancesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) získal bez problémů čtvrté vítězství sezony na Velké ceně Holandska v Assenu. Do cíle dojel s náskokem 1,748 s před skupinou, která ho pronásledovala. Fabio Quartararo (Lightech – Speed Up Racing) se skvělým způsobem probojoval polem jezdců a do cíle dojel jako druhý, je to jeho druhé pódium letošní sezony. Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS) byl třetí, poté co Lorenzo Baldassarri (Pons HP40) ze závodu odstoupil ve 21. kole, když jel na druhé pozici, kvůli proděravělé pneumatice.
15:32, 15.07.
13:18, 15.07.
17:34, 14.07.
16:23, 14.07.
15:10, 14.07.
21:23, 13.07.
21:44, 11.07.
13:50, 01.07.