Co říkají statistiky před závodem v Rakousku
Tom Lüthi vyhrál v Brně letos poprvé. Bylo to jeho 10. vítězství v Moto2. Stejný počet závodů vyhrál Pol Espargaró. Loni ve Spielbergu byl čtvrtý po startu z třetí pozice na roštu.

Álex Márquez byl v Brně druhý, bylo to jeho páté pódium ve třídě Moto2.

Miguel Oliveira získal v Brně už páté letošní pódium. Loni v Rakousku byl čtrnáctý po startu z 18. pozice.

- Vedoucí jezdec šampionátu Franco Morbidelli byl v Brně osmý – byl to jeho nejhorší výsledek od loňského závodu na téže trati – tehdy byl také osmý při závodě na mokré trati.

- Loni ve Spielbergu byl Morbidelli druhý. V té době to byl jeho nejlepší výsledek. Je jediným současným jezdcem Moto2, který se na Red Bull Ringu dostal na stupně vítězů.

Luca Marini byl v Brně čtvrtý – je to jeho zatím nejlepší výsledek během kariéry ve Velké ceně.

Xavi Vierge byl v Brně pátý. Vyrovnal tak svůj nejlepší výsledek z letošního závodu v Argentině.

Joe Roberts se stal třetím americkým jezdcem, který získal body ve třídě Moto2. Ti další byli Kenny Noyes a Jason Di Salvo.

- Brad Binder oslaví 22. narozeniny první den závodního víkendu v Rakousku. Mattia Pasini oslaví 32. narozeniny v den závodu.

Vítězem TT Holandska Bagnaia před Quartararem a MárquezemFrancesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) získal bez problémů čtvrté vítězství sezony na Velké ceně Holandska v Assenu. Do cíle dojel s náskokem 1,748 s před skupinou, která ho pronásledovala. Fabio Quartararo (Lightech – Speed Up Racing) se skvělým způsobem probojoval polem jezdců a do cíle dojel jako druhý, je to jeho druhé pódium letošní sezony. Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS) byl třetí, poté co Lorenzo Baldassarri (Pons HP40) ze závodu odstoupil ve 21. kole, když jel na druhé pozici, kvůli proděravělé pneumatice.
15:32, 15.07.
13:18, 15.07.
17:34, 14.07.
16:23, 14.07.
15:10, 14.07.
21:23, 13.07.
21:44, 11.07.
13:50, 01.07.