Co říkají statistiky před závodem v Rakousku
Tom Lüthi vyhrál v Brně letos poprvé. Bylo to jeho 10. vítězství v Moto2. Stejný počet závodů vyhrál Pol Espargaró. Loni ve Spielbergu byl čtvrtý po startu z třetí pozice na roštu.

Álex Márquez byl v Brně druhý, bylo to jeho páté pódium ve třídě Moto2.

Miguel Oliveira získal v Brně už páté letošní pódium. Loni v Rakousku byl čtrnáctý po startu z 18. pozice.

- Vedoucí jezdec šampionátu Franco Morbidelli byl v Brně osmý – byl to jeho nejhorší výsledek od loňského závodu na téže trati – tehdy byl také osmý při závodě na mokré trati.

- Loni ve Spielbergu byl Morbidelli druhý. V té době to byl jeho nejlepší výsledek. Je jediným současným jezdcem Moto2, který se na Red Bull Ringu dostal na stupně vítězů.

Luca Marini byl v Brně čtvrtý – je to jeho zatím nejlepší výsledek během kariéry ve Velké ceně.

Xavi Vierge byl v Brně pátý. Vyrovnal tak svůj nejlepší výsledek z letošního závodu v Argentině.

Joe Roberts se stal třetím americkým jezdcem, který získal body ve třídě Moto2. Ti další byli Kenny Noyes a Jason Di Salvo.

- Brad Binder oslaví 22. narozeniny první den závodního víkendu v Rakousku. Mattia Pasini oslaví 32. narozeniny v den závodu.

Valencia:  Oliveira završil sezonu vítězstvím, 2. Morbidelli, 3. Brad BinderMiguel Oliveira získal pro KTM třetí vítězství v řadě. Podařilo se mu dostihnout a předjet Franka Morbidelliho a do cíle dojel jako první. Na pódium se dostal i Oliveirův týmový kolega Brad Binder. Na pódium vystoupil potřetí za sebou.
20:58, 17.11.
20:50, 16.11.
20:23, 12.11.
13:40, 12.11.
16:17, 11.11.
13:11, 11.11.
16:34, 10.11.
12:05, 10.11.