Kdo má šanci na titul Moto2?

Po úžasném souboji s Mattiou Pasinim na MotorLandu vede Franco Morbidelli před mimoevropskými závody o 21 bodů. I když teoreticky mají šanci na titul čtyři závodníci, reálně už jsou jen dva jezdci, kteří pravděpodobně mohou titul získat - Morbidelli a Lüthi, kterému se v Motegi v minulosti opravdu dařilo.

V roce 2014 Lüthi v Japonsku zvítězil. V roce 2015 spadl a závod nedokončil, ale v roce 2016 znovu vyhrál – byla to zásadně důležitá součást jeho skvělé formy v druhé polovině loňské sezony, posunul se dopředu a v boji o titul nakonec byl na druhém místě. V letech 2011 a 2013 se dostal na pódium v Moto2, ve třídě 250cc se několikrát dostal do první desítky a ve třídě 125cc skončil na stupních vítězů. Twin Ring Motegi je okruh, kde má Lüthi velkou šanci na vítězství.
Morbidelli se také loni dostal na pódium a nemá tak moc co ztratit, když vede o 21 bodů. Ale jezdců, kteří mají šanci bojovat o přední pozice je víc, mezi nimi je i domácí závodník Takaaki Nakagami

Nakagami se v domácím závodě opakovaně dostal do první desítky a při závodě nebude pod tlakem, protože nebojuje o titul. Japonský závodník, který příští rok postoupí do královské třídy – stejně jako Morbidelli a Lüthi – se může maximálně snažit o úspěch v domácím závodě. Letos už má na svém kontě jedno vítězství čtyři pódia. Nakagami může pro své soupeře představovat hrozbu.

Potom tu je Pasini, který už několikrát startoval z pole position a v této sezoně patří mezi jezdce bojující o přední místa při závodě, bez ohledu na to, o který okruh se jedná. Také s Miguelem Oliveirou, který Pasiniho připravil o pole position v Aragonii, se musí počítat. Oliveira se dostal v Motegi na pódium ve třídě Moto3 a Pasini na tomto okruh v nejnižší třídě vyhrál, stejně jako Álex Márquez.

Márquez skončil na bodech, když jel na divokou kartu v roce 2012, v Motegi poprvé vyhrál závod Velké ceny jako nováček v roce 2013 a o rok později znovu zvítězil, toho roku získal titul mistra světa Moto3. Doufá, že už bude v lepší kondici a že se dokáže udržet vpředu. Po zranění v Misanu musel vynechat Velkou cenu San Marina. Vrátil se na závodní trať v Aragonii a kvalifikoval se do první řady. Bojoval o pódium, ale nakonec byl nucen ze závodu odstoupit. Pokud bude zase v plné síle, mohl by hrát určitou roli.

Ve hře jsou i další domácí závodníci. Kromě Nakagamiho je to Tecuta Nagašima, k nim se připojí další závodníci, kteří pojedou na divokou kartu - Ikuhiro Enokido (Moto Bum Honda) a Ryo Mizuno (MuSASHi RT HARC-PRO).

Zvýší Morbidelli svůj náskok v čele šampionátu? Nebo se Lüthimu podaří snížit svoji ztrátu? To uvidíme v neděli.

Austrálie: Vítězem Oliveira před Binderem, Morbidelli třetíMiguel Oliveira podal v Austrálii skvělý výkon, zvítězil s třísekundovým rozdílem – v jedné chvíli vedl dokonce o šest sekund. Získal pro KTM první vítězství v Moto2. Jeho týmový kolega Livio Loi dojel do cíle jako druhý, získal své první pódium ve střední třídě. Franco Morbidelli byl třetí a posílil tak šanci na titul. Jeho hlavní soupeř Tom Lüthi byl až desátý.
07:33, 22.10.
09:48, 21.10.
09:24, 21.10.
09:11, 20.10.
08:57, 20.10.
20:59, 17.10.
22:06, 15.10.
06:46, 15.10.