Kdo má šanci na titul Moto2?

Po úžasném souboji s Mattiou Pasinim na MotorLandu vede Franco Morbidelli před mimoevropskými závody o 21 bodů. I když teoreticky mají šanci na titul čtyři závodníci, reálně už jsou jen dva jezdci, kteří pravděpodobně mohou titul získat - Morbidelli a Lüthi, kterému se v Motegi v minulosti opravdu dařilo.

V roce 2014 Lüthi v Japonsku zvítězil. V roce 2015 spadl a závod nedokončil, ale v roce 2016 znovu vyhrál – byla to zásadně důležitá součást jeho skvělé formy v druhé polovině loňské sezony, posunul se dopředu a v boji o titul nakonec byl na druhém místě. V letech 2011 a 2013 se dostal na pódium v Moto2, ve třídě 250cc se několikrát dostal do první desítky a ve třídě 125cc skončil na stupních vítězů. Twin Ring Motegi je okruh, kde má Lüthi velkou šanci na vítězství.
Morbidelli se také loni dostal na pódium a nemá tak moc co ztratit, když vede o 21 bodů. Ale jezdců, kteří mají šanci bojovat o přední pozice je víc, mezi nimi je i domácí závodník Takaaki Nakagami

Nakagami se v domácím závodě opakovaně dostal do první desítky a při závodě nebude pod tlakem, protože nebojuje o titul. Japonský závodník, který příští rok postoupí do královské třídy – stejně jako Morbidelli a Lüthi – se může maximálně snažit o úspěch v domácím závodě. Letos už má na svém kontě jedno vítězství čtyři pódia. Nakagami může pro své soupeře představovat hrozbu.

Potom tu je Pasini, který už několikrát startoval z pole position a v této sezoně patří mezi jezdce bojující o přední místa při závodě, bez ohledu na to, o který okruh se jedná. Také s Miguelem Oliveirou, který Pasiniho připravil o pole position v Aragonii, se musí počítat. Oliveira se dostal v Motegi na pódium ve třídě Moto3 a Pasini na tomto okruh v nejnižší třídě vyhrál, stejně jako Álex Márquez.

Márquez skončil na bodech, když jel na divokou kartu v roce 2012, v Motegi poprvé vyhrál závod Velké ceny jako nováček v roce 2013 a o rok později znovu zvítězil, toho roku získal titul mistra světa Moto3. Doufá, že už bude v lepší kondici a že se dokáže udržet vpředu. Po zranění v Misanu musel vynechat Velkou cenu San Marina. Vrátil se na závodní trať v Aragonii a kvalifikoval se do první řady. Bojoval o pódium, ale nakonec byl nucen ze závodu odstoupit. Pokud bude zase v plné síle, mohl by hrát určitou roli.

Ve hře jsou i další domácí závodníci. Kromě Nakagamiho je to Tecuta Nagašima, k nim se připojí další závodníci, kteří pojedou na divokou kartu - Ikuhiro Enokido (Moto Bum Honda) a Ryo Mizuno (MuSASHi RT HARC-PRO).

Zvýší Morbidelli svůj náskok v čele šampionátu? Nebo se Lüthimu podaří snížit svoji ztrátu? To uvidíme v neděli.

Vítězem TT Holandska Bagnaia před Quartararem a MárquezemFrancesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) získal bez problémů čtvrté vítězství sezony na Velké ceně Holandska v Assenu. Do cíle dojel s náskokem 1,748 s před skupinou, která ho pronásledovala. Fabio Quartararo (Lightech – Speed Up Racing) se skvělým způsobem probojoval polem jezdců a do cíle dojel jako druhý, je to jeho druhé pódium letošní sezony. Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS) byl třetí, poté co Lorenzo Baldassarri (Pons HP40) ze závodu odstoupil ve 21. kole, když jel na druhé pozici, kvůli proděravělé pneumatice.
15:32, 15.07.
13:18, 15.07.
17:34, 14.07.
16:23, 14.07.
15:10, 14.07.
21:23, 13.07.
21:44, 11.07.
13:50, 01.07.