Kent zastoupí v Rakousku Schröttera

Danny Kent se o tomto víkendu vrátí do MotoGP. V týmu Intact GP zastoupí zraněného Marcela Schröttera.

Kent, mistr světa Moto3 z roku 2015, startoval do tří závodů Velké ceny od doby, kdy se v dubnu náhle rozešel s týmem Kiefer po pouhých dvou závodech, které s tímto týmem absolvoval.

V Mugellu zastoupil Ikera Lecuonu z týmu Interwetten Moto2 a dvakrát jel na divokou kartu se svým bývalým týmem Ajo KTM Moto3 – v Le Mans a na Sachsenringu.

Teď dostal třiadvacetiletý britský závodník další příležitost k závodění ve střední třídě, protože Schrötter se nemůže závodního víkendu zúčastnit kvůli zlomenině zápěstí.

Schrötter se v pondělí podrobil operaci, cílem bylo, aby o tomto víkendu závodil v Rakousku. Ve čtvrtek ale nejel do Spielbergu, aby ho prohlédli lékaři a posoudili, zda je schopný závodit.

Zdroj: Motorsport.com

GP Rakouska vyhrál Morbidelli před Márquezem, na 3. místě LüthiFranco Morbidelli získal na Red Bull Ringu sedmé vítězství sezony. Zůstal v klidu a podařilo se mu udržet za sebou týmového kolegu Álexe Márqueze a hlavního soupeře v boji o titul Toma Lüthiho. Potom před cílem si vytvořil náskok. Do cíle dojel Márquez před Lüthim.
22:05, 22.08.
20:52, 21.08.
20:22, 21.08.
21:31, 19.08.
13:27, 13.08.
16:16, 12.08.
13:17, 12.08.
16:17, 11.08.