Moto 3 a Moto2 testují ve Valencii, ale déšť jim to pokazil

Špatné počasí omezilo čas na trati, který mohly využít nižší třídy motocyklového mistrovství světa pro přípravu na novou sezonu.

Ve Valencii bylo chladno a pršelo, takže během prvního dne třídenních testů na trať vyjelo jen několik závodníků.

Jako první vyjel na trať Dominique Aegerter z týmu Kiefer Racing – byl to jediný jezdec Moto2, který se na trati objevil. Tým používal několik let podvozek Suter a švýcarský jezdec si teď potřebuje zvykat na motocykl KTM.

Ze třídy Moto3 se ke konci testů odvážili jenom tři závodníci – Tatsuki Suzuki  (SIC58 Squadra Corse), Philipp Oettl (Südmetall Schedl GP Racing) and Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3). Nejvíc kol najezdil Di Giannantonio, potřeboval ohodnotit řadu změn, které Honda připravila pro sezonu 2018.

Testy pokračují zítra. Podle předpovědi by mělo být počasí lepší.

Vítězem TT Holandska Bagnaia před Quartararem a MárquezemFrancesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) získal bez problémů čtvrté vítězství sezony na Velké ceně Holandska v Assenu. Do cíle dojel s náskokem 1,748 s před skupinou, která ho pronásledovala. Fabio Quartararo (Lightech – Speed Up Racing) se skvělým způsobem probojoval polem jezdců a do cíle dojel jako druhý, je to jeho druhé pódium letošní sezony. Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS) byl třetí, poté co Lorenzo Baldassarri (Pons HP40) ze závodu odstoupil ve 21. kole, když jel na druhé pozici, kvůli proděravělé pneumatice.
22:11, 14.08.
13:14, 12.08.
21:36, 11.08.
13:19, 11.08.
16:48, 10.08.
12:53, 10.08.
15:23, 05.08.
18:00, 04.08.