Oliveira a Binder v týmu Ajo i příští rok
Tým Ajo Motorsport získal v uplynulých dvou sezonách Moto2 titul – mistrem světa se stal Johann Zarco. Tým přešel v sezoně 2017 na motocykly KTM, který je v této třídě nováčkem. V minulosti tým používal motocykly Kalex.

Nováček Brad Binder na sebe v letošní sezoně příliš neupozornil, opakovaně ho pronásledovala zranění. Miguel Oliveira, který ve třídě Moto2 jezdí druhým rokem, pravidelně bojoval v přední části pole jezdců.

Portugalský závodník se čtyřikrát dostal na stupně vítězů a v celkovém hodnocení je teď čtvrtý. Je jediným závodníkem mezi sedmi prvními jezdci, který závodí na jiném motocyklu než Kalex.

V Brně bylo oznámeno, že bude pro tým Ajo Motorsport jezdit i v příští sezoně.

Binder získal v roce 2016 titul mistra světa Moto3, když na motocyklu KTM jezdil čtvrtým rokem.

Pokud jde o další závodníky, Álex Márquez zůstává v týmu Marc VDS. Joan Mir nahradí Franka Morbidelliho, který přejde do MotoGP.

Francesco Bagnaia zůstane v týmu Sky VR46 a Romano Fenati přejde do Moto2 se svým současným týmem Moto3 – Marinelli Rivacold Snipers.

Zdroj: Motorsport.com

Vítězem TT Holandska Bagnaia před Quartararem a MárquezemFrancesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) získal bez problémů čtvrté vítězství sezony na Velké ceně Holandska v Assenu. Do cíle dojel s náskokem 1,748 s před skupinou, která ho pronásledovala. Fabio Quartararo (Lightech – Speed Up Racing) se skvělým způsobem probojoval polem jezdců a do cíle dojel jako druhý, je to jeho druhé pódium letošní sezony. Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS) byl třetí, poté co Lorenzo Baldassarri (Pons HP40) ze závodu odstoupil ve 21. kole, když jel na druhé pozici, kvůli proděravělé pneumatice.
15:32, 15.07.
13:18, 15.07.
17:34, 14.07.
16:23, 14.07.
15:10, 14.07.
21:23, 13.07.
21:44, 11.07.
13:50, 01.07.