Oliveira nejrychlejší při testech v Jerezu

Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) se dostal do čela tabulky časů druhého dne testů střední třídy v Jerezu. Zajel čas 1 min 41,518 s, byl o jednu desetinu rychlejší než Francesco Bagnaia (Sky Racing Team VR46), který byl nejrychlejším jezdcem prvního dne.

Oficiální měření časů není, ale testů se účastní většina startovního roštu Moto2 a většina používá transpondéry. Nejrychlejším nováčkem byl opět mistr světa Moto3 Joan Mir (EG 0,0 Marc VDS), byl šestnáctý, na prvního měl ztrátu 1,2 s. Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers), který skončil v šampionátu Moto3 2017 na druhém místě, byl třiadvacátý. Předstihl ho Bo Bendsneyder (Tech 3 Racing), který byl druhým nejrychlejším nováčkem.

Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS) byl třetí nejrychlejší, o desetinu pomalejší než Bagnaia. Čtvrté místo obsadil Brad Binder (Red Bull KTM Ajo). Během druhého dne výrazně postoupil dopředu Danny Kent (Speed Up Racing), byl pátý. Vrací se do střední třídy. V první pětce se umístily podvozky tří různých výrobců.
Sam Lowes (CGBM Evolution), který se vrací do Moto2, byl sedmý, byl jen o sedm tisícin sekundy rychlejší než Héctor Barberá (Pons HP 40), který se také vrací z třídy MotoGP.

Arón Canet (Estrella Galicia 0,0) byl nejrychlejší z těch několika jezdců třídy Moto3, kteří v Jerezu testují. Druhý nejrychlejší byl Tony Arbolino (Marinelli Rivacold Snipers). Dennis Foggia, šampión juniorského mistrovství světa, byl o půl desetiny sekundy pomalejší než jeho krajan.

Přítomni byli také noví jezdci mistrovství světa, kteří přišli z poháru Rookies - turecká dvojčata Can Öncü (Red Bull KTM Ajo) a Deniz Öncü, šampión Asia Talent Cup. Deniz během testů spadl, ale vyvázl bez zranění.

Valencia:  Oliveira završil sezonu vítězstvím, 2. Morbidelli, 3. Brad BinderMiguel Oliveira získal pro KTM třetí vítězství v řadě. Podařilo se mu dostihnout a předjet Franka Morbidelliho a do cíle dojel jako první. Na pódium se dostal i Oliveirův týmový kolega Brad Binder. Na pódium vystoupil potřetí za sebou.
20:58, 17.11.
20:50, 16.11.
20:23, 12.11.
13:40, 12.11.
16:17, 11.11.
13:11, 11.11.
16:34, 10.11.
12:05, 10.11.