Poslední předsezonní testy nižších tříd v Jerezu skončily

Třetí a poslední den oficiálních předsezonních testů Moto2 a Moto3 proběhl za nepříznivého počasí. Déšť ovlivnil všechny tři dny. Střídala se mokrá trať, smíšená i suchá. Třetí den pršelo nejvíc, ale zase si závodníci mohli vyzkoušet jízdu na mokré trati. Jorge Martín (Del Conca Gresini Moto3) – Moto3 – a Sam Lowes (Swiss Innovative Investors) – Moto2 – zůstali nejrychlejšími jezdci, nejrychlejší byli už během druhého dne.

Kombinované časy Moto3 položily neuvěřitelné základy pro nadcházející sezonu. Španělský závodník Martín, který v sezoně 2017 získal devětkrát pole position a sezonu zakončil vítězstvím, překonal ve středu svůj vlastní rekordní čas na této trati. Nový povrch trati umožnil některé velmi zajímavé časy. Za jezdcem týmu Del Conca Gresini Moto3 se umístili dva závodníci, o kterých se předpokládá, že by mohli v letošní sezoně bojovat o titul: Enea Bastianini (Leopard Racing), který se už dobře usadil ve svém novém týmu, a Áron Canet (Estrella Galicia 0,0), který loni na okruhu v Andalusii zvítězil.

Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) byl čtvrtý a byl dalším jezdcem, kterého stojí za to sledovat. Letošní sezonu zahajuje v plné kondici a už se těší, až vyrazí do závodu. Podaří se mu dostat se mezi jezdce bojující o titul? Má už za sebou řadu umístění na pódiu. Jeho krajan Marco Bezzecchi (Pruestel GP) doplnil první pětku. Svou druhou sezonu zahajuje v dobré formě. Byl jen o 0,007 s pomalejší než Di Giannantonio. Šestý jezdec, nováček Alonso Lopez, měl na Bezzecchiho ještě menší ztrátu – pouze 0,004.

Niccoló Antonelli a jeho týmový kolega Tatsuki Suzuki z týmu SIC58 Squadra Corse se dostali do první desítky – obsadili sedmou a osmou pozici. Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) byl devátý, na japonského jezdce měl ztrátu 0,01 s. První desítku doplnil Livio Loi (Reale Avintia Academy).

Mezi patnáct nejrychlejších se dostali také Andrea Migno (Angel Nieto Team), Nováček roku 2017 Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing), kazachstánský nováček Makar Jurčenko (CIP – Green Power), Phillip Oettl (Südmetall Schedl GP Racing) a Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider Team).

V Moto2 na prvních místech dominovalo KTM, jezdci na rakouských motocyklech měli možnost jezdit i na suché trati. Sam Lowes, tipovaný jako jezdec, který bude bojovat to titul, byl rychlejší než jeho týmový kolega Iker Lecuona (Swiss Innovative Investors) obsadili první dvě pozice – byli nejrychlejší během druhého dne. Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) byl třetí, ale měl naprosto identický čas jako Francesco Bagnaia (Sky Racing Team VR46) na motocyklu Kalex – ten byl v tabulce čtvrtý, o pořadí rozhodlo druhé nejrychlejší kolo.

Xavi Vierge si dobře zvyká na motocykl Kalex a tým Intact Dynavolt GP, obsadil páté místo v tabulce. Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS), loňský vítěz v Jerezu, byl šestý, byl o 0,034 s pomalejší. Márquezův týmový kolega, nováček Joan Mir, úřadující mistr světa Moto3, se testů nezúčastnil kvůli zranění. Další nováček, Mirův soupeř v boji o titul v Moto3, Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers), byl v Jerezu celkově sedmý.

Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) byl čtvrtým jezdcem na motocyklu KTM, který se dostal do první desítky. V tabulce byl osmý. Těsně za ním se umístili dva Italové - zkušený Mattia Pasini (Italtrans Racing Team) a nováček z týmu Sky Racing Team VR46 Luca Marini.

První patnáctku doplnili Lorenzo Baldassarri (Pons HP 40), Jorge Navarro (Federal Oil Gresini Moto2), holandský nováček Bo Bendsneyder (Tech 3 Racing),  Danny Kent (Speed Up), který se vrací do Moto2, a německý závodník Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP).

Američan Joe Roberts (NTS RW Racing GP) nebyl daleko za první patnáctkou, jeho jihoafrický kolega Steven Odendaal byl jen o desetinu pomalejší, ale byl na 20. pozici. Eric Granado byl při těchto testech rychlejší než týmový kolega Stefano Manzi (Forward Racing Team). Zvykají si na podvozek Suter.

Už příští týden si jezdci poprvé změří síly při prvním závodním víkendu letošní sezony v Kataru.