Testy ve Valencii: Pasini zakončil první akci na trati v čele tabulky časů

Po třídenních testech na Okruhu Ricarda Torma ve Valencii skončil Mattia Pasini  (Italtrans Racing Team) na prvním místě v kombinované tabulce časů střední třídy. Jeho nejlepší čas byl 1 min 35,779 s. Byl o 0,016 s rychlejší než jeho krajan Lorenzo Baldassarri (Pons HP 40), první trojici doplnil Simone Corsi (Tasca Racing Scuderia Moto2), který byl i přes pád jen o další desetinu sekundy pomalejší.

První den propršel, druhý den začal zvolna, protože bylo chladno a trať byla vlhká, ve čtvrtek ráno bylo opět chladno. Pasini byl prvním závodníkem, který vyjel na trať a při první části testů byl jediným jezdcem na trati. Když se oteplilo, přibyli další závodníci. Pasini se ale udržel na prvním místě až do konce.

Za třemi jezdci na motocyklu Kalex následoval Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo), vítěz posledních tří závodů minulé sezony. Rakouský motocykl se díky němu držel na předních místech tabulky časů po celé testy. Svůj nejlepší čas – 1 min 36,146 s – zajel třetí den, na první trojici měl ztrátu jen dvě desetiny sekundy. Jeho týmový kolega Brad Binder, který loni měl při v předsezonním období jako nováček Moto2 problémy kvůli zranění, letos začíná dobře, je zdravý, svým časem 1 min 36,729 s se dostal do první desítky.

Za Oliveirou se umístil Isaac Viñáles (SAG Team), byl jen o desetinu pomalejší, hned za ním byl Héctor Barberá na druhém motocyklu týmu Pons HP 40, na svého krajana měl ztrátu pouze 0,037 s. Barberá je nováčkem ve třídě Moto2, ale ve střední třídě už má zkušenosti z doby, kdy působil v Mistrovství světa 250cc. Do střední třídy se vrací z MotoGP. První den testů byl nemocný, ale v závěru už jezdil rychle.

Marcel Schrötter a jeho nový kolega z týmu Dynavolt Intact GP Xavi Vierge se umísili v kombinované tabulce časů na sedmé a osmé pozici. Vierge si úspěšně zvyká na motocykl Kalex. Také Romano Fenati si rychle zvyká na novinky. V letošním roce přechází do třídy Moto2, do týmu Marinelli Snipers. Na Pasiniho v čele měl ztrátu necelou sekundu.

Za Binderem, který byl posledním jezdcem první desítky, se umístil Fabio Quartararo, byl jen o necelou desetinu pomalejší než Binder a o půl desetiny rychlejší než nováček týmu Tech 3 Bo Bendsneyder. Střední část pole jezdců byla velmi vyrovnaná. Americký nováček Joe Roberts (NTS RW Racing GP) byl třináctý. Připravuje se na svou první úplnou sezonu. Jeho týmový kolega Steven Odendaal, šampión Mistrovství Evropy Moto2 z roku 2016, byl jen o desetinu pomalejší. Nový podvozek NTS má před sebou první sezonu.

Mezi dvěma motocykly NTS se umístil Jorge Navarro  (Federal Oil Gresini Moto2), patnáctou pozici obsadil Australan Remy Gardner (Tech 3). Posledním výrobcem, zastoupeným letos ve třídě Moto2, je Suter - Stefano Manzi (Forward Racing Team) skončil na 19 místě. Tým Forward si nově zvyká na tento motocykl. Do první dvacítky se dostalo všech šest výrobců.

Další testy začnou 12. února v Jerezu.

Výsledky testů ve Valencii najdete zde.

Valencia:  Oliveira završil sezonu vítězstvím, 2. Morbidelli, 3. Brad BinderMiguel Oliveira získal pro KTM třetí vítězství v řadě. Podařilo se mu dostihnout a předjet Franka Morbidelliho a do cíle dojel jako první. Na pódium se dostal i Oliveirův týmový kolega Brad Binder. Na pódium vystoupil potřetí za sebou.
21:23, 14.02.
20:15, 13.02.
22:10, 12.02.
22:09, 08.02.
23:32, 07.02.
22:27, 06.02.
20:51, 22.01.
23:30, 15.01.