Úvodní závod sezony 2019 v Kataru vyhrál Baldassarri před Lüthim a Schrötterem
Úvodní závod sezony 2019 v Kataru vyhrál Baldassarri před Lüthim a Schrötterem Lorenzo Baldassarri (Flexbox HP 40) zvítězil v těsném souboji v posledním kole s Tomem Lüthim (Dynavolt Intact GP) v úvodním závodě Moto2 2019 v Kataru.
Italský závodník vedl už od druhého kola, ale v posledním sektoru závěrečného kola musel jet naprosto perfektně, aby za sebou udržel útočícího Lüthiho. Nakonec dojel do cíle jen o 0,026 s před švýcarským soupeřem.

Když zhasla světla na startu, bleskově odstartoval Xavi Vierge (EG 0,0 Marc VDS) z prostředního místa první řady.

Nováček Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46), Iker Lecuona (American Racing KTM) a Jorge Navarro (+Ego Speed Up) havarovali v první zatáčce, potom v šesté zatáčce spadl Marco Bezzechi (Red Bull KTM Tech 3).

Baldassari předjel Vierga v druhém kole a potom si postupně tvořil náskok před skupinou jezdců, která ho pronásledovala.

Vierge sice bleskově odstartoval, ale potom začal klesat, během čtyř zatáček sedmého kola klesl z druhého místa na páté. Předjeli ho Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP), Remy Gardner (ONEXOX TKKR SAG Team) jeho týmový kolega Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS).

Potom začal jednat Lüthi. Probojoval se na pátou pozici, potom zajel dvě rekordně rychlá kola a přiblížil se k Márquezovi, pak ho rychle předjel.
Potom předjel Gardnera a pak dostihl a předjel svého týmového kolegu Schröttera, když do konce zbývala čtyři kola.

Lüthi, který se vrátil do střední třídy z MotoGP, měl na Baldassariho, který jel v čele, ztrátu 0,821 s. Do konce zbývalo už jen jedno kolo. Dokázal ztrátu dohnat a v závěru byl těsně za motocyklem italského závodníka.

Ve třech čtvrtinách kola se Baldassarimu dařilo držet Lüthiho za sebou, ale když vjížděli do posledního sektoru, zdálo se, že favoritem je Lüthi. Vyvíjel obrovský tlak na Baldassariho, který loni v Kataru dojel do cíle jako druhý.

Baldassariho obranná taktika nakonec stačila na to, aby Lüthiho udržel za sebou. Když vyjížděli z poslední 16. zatáčky, jeli vedle sebe, Baldassari nakonec přejel cílovou čáru jen o 0,026 s před švýcarským soupeřem.

Gardner odsunul Schröttera ze třetího místa v posledním kole, ale Schrötter využil vzduchového pytle a australského závodníka znovu předjel, takže získal poslední místo na pódiu s rozdílem dvou tisícin sekundy. Oba jezdci týmu Dynovolt Intact GP tak skončili na stupních vítězů.

Augusto Fernández (Flexbox HP 40) byl po startu ze čtvrté řady pátý, těsně za ním dojel Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2).

Márquez se nakonec musel spokojit se sedmým místem, byl o více než dvě sekundy rychlejší než Luca Marini (SKY Racing Team VR46), který dojel osamocený jako osmý.

Enea Bastianini (Italtrans Racing Team) byl jedním z řady jezdců, kteří předjeli Vierga, ten po dobrém startu byl až desátý.

32. Jorge Navarro 9 Speed Up/Triumph 0 - -

Vétězem závodu v Austinu Lüthi před Schrötterem a NavarremTom Lüthi (Dynavolt Intact GP) podal v Texasu vynikající výkon a zvítězil v závodě Red Bull Grand Prix of the Americas. Jeho týmový kolega Marcel Schrötter přejel cílovou čáru jako druhý. Pódium doplnil Jorge Navarro (Beta Tools Speed Up)
13:33, 19.05.
15:59, 18.05.
12:57, 18.05.
18:59, 17.05.
13:37, 05.05.
16:44, 04.05.
12:58, 04.05.
19:45, 03.05.