Ve vyrovnaném 1. tréninku v Brně si nejlépe vedl Nagashima

Přípravu na Velkou cenu ČR nejlépe zahájil Tetsuta Nagashima (ONEXOX TKKR SAG Team), byl jen o 0,060 s rychlejší než Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) a o 0.061 s rychlejší než Augusto Fernández (FlexBox HP 40). Vedoucí jezdec šampionátu Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS) byl až devatenáctý.

Všichni tři zajeli svůj nejlepší čas ke konci tréninku. Binder vyjel s novým podvozkem KTM. Zdá se, že to bylo dobré řešení, ale na hodnocení je ještě brzy.

Mattia Pasini (Tasca Racing Scuderia Moto2) který se vrací na závodní trať, se během tréninku objevoval i na prvním místě v tabulce, ale nakonec byl čtvrtý. Tom Lüthi (Dynavolt Intact GP), který  má šanci bojovat o titul, zajel pátý čas.

Prvních 14 jezdců se vešlo do jedné sekundy.

Brad Binder získal v den svých narozenin pro KTM domácí vítězstvíBrad Binder (Red Bull KTM Ajo) získal první letošní vítězství na domácím okruhu KTM při Velké ceně Rakouska. Dal si perfektní dárek k 24. narozeninám. Podařilo se mu udržet v posledním kole za sebou vedoucího jezdce šampionátu Álexe Márqueze (Marc VDS EG 0,0). Během závodu spadla řada jezdců z vedoucí skupiny.
11:34, 20.10.
14:35, 19.10.
09:42, 18.10.
12:21, 06.10.
11:24, 05.10.
10:59, 05.10.
13:09, 04.10.
15:48, 22.09.