Velkou cenu Aragonie vyhrál Binder před Bagnaiou a Baldassarrim
Velkou cenu Aragonie vyhrál Binder před Bagnaiou a Baldassarrim Jihoafrický závodník Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) předvedl ve Velké ceně Aragonie po startu z pole position skvělý výkon a vybojoval druhé letošní vítězství. Porazil Franceska Bagnaiu (SKY Racing Team VR46), který získal při svém 100. startu do závodu Velké ceny už počtvrté za sebou pódiové umístění. Jako třetí dojel do cíle Lorenzo Baldassarri (Pons HP40), který se na pódium dostal poprvé od závodu v Mugellu.

Binder skvěle odstartoval a vedl pře Álexem Márquezem (EG 0,0 Marc VDS), který se zařadil na druhé místo po startu ze čtvrté pozice na roštu. Bagnaia byl na čtvrté pozici, ale potom předjel Marcela Schröttera (Dynavolt Intact GP). Ve třetím kole se dostal do vedení. Vedoucí trojice se začala vzdalovat od Baldassarriho a Schröttera.

Baldassari se později přibližoval k vedoucí trojici, Márquez jel v čele a jeho rychlost začínala klesat. Na vjezdu do 16. zatáčky na konci cílové roviny ve 13. kole Binder trochu vyjel ze stopy. Bagnaia zvolil těsnější závodní stopu. Když se Binder začal vracet, jejich motorky se vzájemně dotkly.

Binder se nenechal vyrušit a po dvou nezdařených pokusech Márqueze předjel na vjezdu do 12. zatáčky v 15. kole. Na výjezdu mezi nimi došlo ke kontaktu. Potom už Bindera nemohlo nic zastavit a dojel si pro své druhé vítězství ve střední třídě. Bagnaia znovu předjel Baldassariho v 17. zatáčce, když Baldassari byl dlouhý ve třetí zatáčce. Potom předjel Márqueze a dostal se na druhou pozici. Bagnaia teď je v čele šampionátu s náskokem 19 bodů před Oliveirou. Baldassarri s Márquezem svedli ostrý boj v předposledním kole, vítězně z něho vyšel Baldassarri, Márquez se musel spokojit se čtvrtým místem.

Schrötter byl pátý, se ztrátou 5,8 s na vítěze. Bylo to trochu zklamání, protože po celý víkend podával slušné výkony. Joan Mir (EG 0,0 Marc VDS), který startoval z 15. pozice, se probojoval až na šesté místo v cíli. Sedmý Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) také předvedl úspěšný postup – startoval z 18. pozice. Tento výsledek ale zhoršil jeho šance v boji o titul.

Mattia Pasini (Italtrans Racing Team) dokázal vyhrát v souboji s Fabiem Quartararem (MB Conveyors – Speed Up) o osmé místo. Jorge Navarro (Federal Oil Gresini Moto2) po slabém startu, kdy klesl až na 15. pozici po startu z třetího místa na roštu, byl nakonec desátý. Poslední body získali Luca Marini (SKY Racing Team VR46), Augusto Fernández (Pons HP40), Iker Lecuona (Swiss Innovative Investors) a Tetsuta Nagashima (Idemitsu Honda Team Asia).

Stefano Manzi (Forward Racing Team) a Danny Kent (MB Conveyors – Speed Up) měli nehodu, ale nezranili se.