Velkou cenu Argentiny vyhrál Baldassarri před Gardnerem a Márquezem

Lorenzo Baldassarri získal v Argentině druhé vítězství v řadě – poprvé během své kariéry. Pódium doplnili Remy Gardner a Álex Márquez.

Gardner (ONEXOX TKKR SAG Team) se dostal na stupně vítězů poprvé, téměř 27 let poté, kdy jeho otec Wayne Gardner stál na stupních vítězů naposledy – bylo to v roce 1992 na Velké ceně Jižní Afriky.

Katastrofa postihla před závodem Xaviho Vierge (EG 0,0 Marc VDS), který měl startovat z pole position. Jeho motocykl Kalex se porouchal při zahřívacím kole, takže první místo na startovním roštu zůstalo prázdné. Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP) bleskově odstartoval, ale Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2) se v první zatáčce dostal do vedení. Vjel však do zatáčky příliš prudce, takže vyjel ze stopy a nakonec byl na šesté pozici.

Netrvalo dlouho a do čela se dostal Gardner, předjel Schröttera po vnitřní straně a začal získávat náskok. Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS) a Baldassari ale neumožnili Gardnerovi únik a o místo v čele se začalo bojovat.

V 6. kole havaroval Tom Lüthi (Dynavolt Intact GP), nezranil se. Narazil do zadního kola Brada Bindera (Red Bull KTM Ajo), který jel před ním. Lowes také spadl ve stejné zatáčce téhož kola, zablokoval se mu předek. Oba se snažili dostihnout jezdce na páté pozici.

Gardner, Schrötter a Márquez se střídali ve vedení, některé předjížděcí manévry byly velmi agresivní. Baldassari to sledoval ze čtvrté pozice. Když do konce závodu zbývalo osm kol, začal se probojovávat dopředu. Nejdřív předjel Márqueze a dostal se na třetí pozici.

O tři kola později byl na druhé pozici, když předjel Schröttera, dostal se za Gardnera, který vedl. První trojice získala náskok před ostatními. O kolo později, když do konce zbývala čtyři kola, se Baldassari dostal do čela. Na vjezdu do páté zatáčky Baldassari vytlačil Gardnera ze stopy a dostal se poprvé do vedení. Bylo to těsné, ale férové.

První pozici si udržel až do cíle. Ze dvou úvodních závodů získal 50 bodů, takže zatím vede v šampionátu o 17 bodů. Gardner, jeho nejbližší soupeř v boji o titul, se probojoval ze třetí pozice na druhou. V důsledku toho se v šampionátu posunul na druhé místo.

Márquez získal poslední místo na pódiu. Pomohlo mu, že se Schrötter s Binderem srazili dvě kola před koncem. Iker Lecuona (American Racing KTM) dojel do cíle jako čtvrtý před Binderem a Schrötterem, dělila je od sebe jedna desetina. Luca Marini (SKY Racing Team VR46) byl sedmý. Jorge Navarro (Beta Tools Speed Up) byl osmý a nováček Enea Bastianini (Italtrans Racing Team) devátý. První desítku doplnil thajský závodník Somkiat Chantra (Idemitsu Honda Team Asia). Bylo to nejlepší umístění jeho kariéry.