Velkou cenu Argentiny vyhrál Pasini, druhý Vierge, třetí Oliveira
Velkou cenu Argentiny vyhrál Pasini, druhý Vierge, třetí Oliveira Dvaatřicetiletý Mattia Pasini (Italtrans Racing Team) získal při svém 100. startu ve střední třídě fantastické vítězství v Gran Premio Motul de la Republica Argentina. Je to jeho druhé vítězství v Moto2. Dostal se teď do čela šampionátu.

Xavi Vierge (Dynavolt Intact GP), který startoval z pole position, získal své první pódium v závodě na suché trati. V polovině závodu překonal ztrátu na vedoucí skupinu a probojoval se na druhé místo. Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) se po startu ze šesté pozice probojoval k vedoucí skupině už v úvodním kole. Do cíle dojel jako třetí.

Lorenzo Baldassarri Pona HP40) nedokázal zopakovat výsledek z Kataru, kde skončil na pódiu. V Argentině byl čtvrtý, na pódium měl ztrátu 3,764 s. Šance Álexe Márqueze na pódiové umístění skončila, když byl dlouhý v 5. zatáčce 20. kola, když bojoval s Baldassarim. Do cíle dojel jako pátý.

Remy Gardner (Tech 3 Racing) získal své nejlepší umístění v Moto2, cílovou čáru přejel jako šestý. Dobře tak zakončil úspěšný víkend. Úřadující mistr světa Moto3 Joan Mir (EG 0,0 Marc VDS) opět podal dobrý výkon, získal sedmé místo. Těsně za ním, s rozdílem 0,081 s, dojel do cíle Dominique Aegerter (Kiefer Racing). Švýcarský závodník podal při svém druhém závodě na KTM solidní výkon.

Francesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46), vítěz závodu v Kataru, startoval z 15. pozice, dokázal se dostat pouze na deváté místo. Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP) doplnil první desítku. Jeho tým je teď po dvou kolech v čele soutěže týmů.

Britští závodníci Danny Kent (MB Conveyors – Speed Up Racing) a Sam Lowes (Swiss Innovative Investors) neskončili tak dobře, jak si představovali. Kent startoval z třetí pozice, ale start se mu nepodařil, do cíle dojel jako dvanáctý. Lowes byl v úvodních kolech těsně za vedoucí skupinou, ale udělal dvě chyby a v cíli byl třináctý.

Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) měl děsivě vypadající nehodu, když narazil do zadní části motocyklu Jorge Navarra (Federal Oil Gresini Moto2) při sjíždění k 13. zatáčce v druhém kole. Oba jezdci jsou v pořádku. Navarro odstoupil ze závodu v šestém kole, protože měl ohnutý výfuk.