Velkou cenu San Marina vyhrál Bagnaia před Oliveirou a Schrötterem

Francesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) přeměnil start z pole position ve vítězství ve Velké ceně San Marina – je to už šesté letošní vítězství. Zvýšil svůj náskok v čele šampionátu před druhým Miguelem Oliveirou (Red Bull KTM Ajo) na osm bodů. Portugalský závodník se dokázal v posledních kolech ubránit Marcelu Schrötterovi (Dynavolt Intact GP) a v cíli byl druhý. Německý závodník získal své první pódium v závodě Velké ceny.

Bagnaia skvěle vyrazil od cílové čáry a potom už zůstal v čele. V úvodních kolech byl jeho nejbližším soupeřem jeho krajan Mattia Pasini (Italtrans Racing Team). Pasini jel asi o dvě sekundy za vedoucím jezdcem, ale nepodařilo se mu udržet rychlost a dostihla ho dvojice jezdců, kteří ho pronásledovali, Oliveira a Schrötter. Ti spolu bojovali až do konce závodu. V té době už Bagnaia vedl o tři sekundy a tak to zůstalo až do cíle. ,Pecco’ podal před domácím publikem perfektní výkon.

Schrötter se mohl snažit sebevíc, dokonce se pokusil předjet Oliveiru vnitřkem ve 14. zatáčce posledního kola, ale před portugalského soupeře se nakonec nedostal. Oliveira získal velmi důležité druhé místo. Schrötter konečně získal své první pódium. Passinimu se podařilo udržet za sebou Joana Mira (EG 0,0 Marc VDS) a v domácím závodě dojel do cíle jako čtvrtý, Mir byl pátý. Lorenzo Baldassarri (Pons HP40) se probojoval z 13. pozice na startu na šestou pozici v cíli. Fabio Quartararo (+ Ego Speed Up Racing) byl sedmý, dojel jen o 0,066 s před Bradem Binderem (Red Bull KTM Ajo). Zdálo se, že Jorge Navarro (Federal Oil Gresini Moto3) získá umístnění v první šestce, ale kvůli překročení hranice tratě musel přepustit jednu pozici ve prospěch Baldassarriho, který byl v té době o více než tři sekundy za ním. Navarro byl nakonec až devátý.

Xavi Vierge (Dynavolt Intact GP), který se dál léčí po zranění, získal fantastické umístěn v první desítce.

Jesko Raffin (Temporary Lavorint SAG Team), který jel jako náhradník, získal jeden bod za 15. místo. Švýcarský závodník v současnosti vede v evropském šampionátu FIM CEV Repsol.

Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS) a Augusto Fernández (Pons HP40)  spadli ve 14. zatáčce úvodního kola, když se Fernández pokoušel Márqueze předjet. Spadli také Danny Kent (+ Ego Speed Up Racing) a Sam Lowes (Swiss Innovative Investors) a závod nedokončili. Romano Fenati (Marinelli Snipers Team) byl diskvalifikován kvůli incidentu se Stefanem Manzim (Forward Racing Team).