Vétězem závodu v Austinu Lüthi před Schrötterem a Navarrem
Vétězem závodu v Austinu Lüthi před Schrötterem a Navarrem Tom Lüthi (Dynavolt Intact GP) podal v Texasu vynikající výkon a zvítězil v závodě Red Bull Grand Prix of the Americas. Jeho týmový kolega Marcel Schrötter přejel cílovou čáru jako druhý. Pódium doplnil Jorge Navarro (Beta Tools Speed Up).

Hned po startu došlo k dramatické situaci. Katastrofálně skončil závod pro domácího závodníka Joe Robertse (American Racing KTM), došlo ke kolizi s Fabiem Di Giannantoniem (Beta Tools Speed Up), vzali s sebou při tom Xaviho Vierge (EG 0,0 Marc VDS). Nehoda vypadala hrozivě, ale všichni tři jezdci byli v pořádku.

Schrötter skvěle odstartoval z pole position, ale na vjezdu do první zatáčky byl dlouhý, což umožnilo Álexi Márquezovi (EG 0,0 Marc VDS) a Lüthimu, aby předjeli.

Drama v prvním kole ale ještě neskončilo. Vedoucí závodník šampionátu, vítěz dvou závodů, Lorenzo Baldassarri (FlexBox HP 40) narazil v 10. zatáčce do zadní části motocyklu Jorge Martína (Red Bull KTM Ajo). Martínovi se nezdařil výjezd z deváté zatáčky a Baldassari neměl šanci zabránit kolizi.

Baldassari byl vyřazen ze závodu, což znamenalo velkou příležitost pro Márqueze, Lüthiho a Schröttera, aby snížili ztrátu na vedoucího závodníka šampionátu. Na čtvrté a páté pozici jeli Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2) a Navarro, ztráta na vedoucí trojici byla přes dvě sekundy.

Lüthi a Márquez se v několika kolech vzájemně předjížděli, ale potom udělal Lüthi rozhodující krok v 11. zatáčce 8. kola. Potom se do toho opřel a o kolo později už vedl před Márquezem o celou sekundu. Schrötter byl asi o 1,7 s víc vzadu. Márquez a Schrötter měli menší kolizi v 11. kole na výjezdu z 11. zatáčce, ale oba zůstali na motocyklu. Schrötter se dostal pře Márqueze na konci kola. Lüthi už však vedl o více než dvě sekundy. Navarro na čtvrté pozici ztrácel na Márqueze asi 1,3 s.

Když do konce zbývalo šest kol, Lüthi vedl už o 2,5 s před svým týmovým kolegou. Márqueze ovšem začal ohrožovat zrychlující Navarro. Boj o druhé místo se rozhoříval. Na pátém místě byl Luca Marini (SKY Racing Team VR46), za vedoucí trojicí byl o necelou sekundu.

Márquez potom začal mít problémy, zřejmě kvůli pneumatikám. To umožnilo Navarrovi, aby se dostal na třetí pozici. O čtvrtou pozici bojovali Márquez a Marini. K jezdcům bojujícím o pódium se přibližoval Mattia Pasini (FlexBox HP 40), který jel jako náhradník a po celý víkend se mu dařilo. Dvě kola před koncem oba jezdce předjel.

Lüthi už jel poslední kolo a získal své první vítězství v závodě Velké ceny od Velké ceny San Marina roku 2017. Za ním dojel do cíle jeho týmový kolega Schrötter. Navarro si udržel třetí pozici – získal své první pódium v Moto2. Na pódium se dostal naposledy v Aragonii roku 2016 ve třídě Moto3. Pasini při svém prvním závodě na motocyklu Moto2 s motorem Triumph dojel do cíle jako čtvrtý. Márquez si udržel páté místo, Marini byl šestý po souboji s Lowesem, který dojel za ním.

Zkušený závodník Simone Corsi (Tasca Racing Scuderia Moto2) získal dobré sedmé místo a jeho krajan Enea Bastianini (Italtrans Racing Team) na 9. pozici byl nejrychlejším nováčkem. První desítku doplnil jeho týmový kolega Andrea Locatelli.

Jeden bod za 15. místo získal Dominique Aegerter (MV Agusta Idealavoro Forward) – první bod pro MV Agusta po jejich návratu do závodů Velké ceny.

Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) odstoupil na konci druhého kola kvůli problémům se spojkou.  Marco Bezzecchi (Red Bull KTM Tech 3) spadl v 1. zatáčce, když měl šanci získat první body v Moto2. Iker Lecuona (American Racing KTM) spadl ke konci závodu ve 12. zatáčce.