Vítězem TT Holandska Bagnaia před Quartararem a Márquezem

Francesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) získal bez problémů čtvrté vítězství sezony na Velké ceně Holandska v Assenu. Do cíle dojel s náskokem 1,748 s před skupinou, která ho pronásledovala. Fabio Quartararo (Lightech – Speed Up Racing) se skvělým způsobem probojoval polem jezdců a do cíle dojel jako druhý, je to jeho druhé pódium letošní sezony. Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS) byl třetí, poté co Lorenzo Baldassarri (Pons HP40) ze závodu odstoupil ve 21. kole, když jel na druhé pozici, kvůli proděravělé pneumatice.

„Pecco” perfektně odstartoval z pole position a do první zatáčky vjížděl jako první. Jezdci, kteří startovali, z první řady, si zpočátku svou pozici udrželi. Danny Kent (Lightech – Speed Up Racing) spadl ve třetí zatáčce, naštěstí se nezranil. Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP) a Márquez jeli za vedoucím jezdcem, Joan Mir (EG 0,0 Marc VDS) se vyšplhal na čtvrtou pozici během prvního kola a potom svého týmového kolegu předjel o kolo později.

Bagnaiův náskok se v prvních šesti kolech pohyboval kolem půl sekundy. Potom za to zatáhl a zvýšil svůj náskok. V osmém kole vedl o sekundu. Márquez se dostal na druhou pozici. Baldassarri, který startoval z 13. pozice, postupoval dopředu, v osmém kole zajel nejrychlejší kolo závodu a přibližoval se k Mirovi. Pak předjel Schröttera a Márqueze a dostal se na druhé místo.

V té době už to vypadalo, že Bagnaia má závod v kapse, jeho náskok se zvýšil na dvě sekundy. Baldassarri se vzdaloval od jezdců, kteří bojovali o třetí místo. Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) zpočátku rychle postupoval dopředu, dostal se na sedmou pozici, ale tam se zastavil. Skvělou rychlost teď měl Quartararo. Když do konce zbývala čtyři kola jeho šance na pódium už byly značné. Předjel Mira a hned nato předjel skvělým způsobem Schröttera v osmé zatáčce. Potom nastal smutný okamžik pro Baldassarriho. Musel odjet do depa kvůli píchlé zadní pneumatice, když do konce zbývala tři kola. Quartararo využil své skvělé přilnavosti na hran2 a předjel Márqueze ve čtvrté zatáčce.

Nikdo nakonec nedokázal ohrozit Bagnaiu, který jel v čele. Pódium doplnili Quartararo a Márquez. Schrötter byl už podruhé za sebou čtvrtý. Za ním dojel nováček Mir jako pátý. Oliveira zachránil šesté místo po startu ze 17. pozice na roštu, ale v celkovém hodnocení ztratil. Jeho týmový kolega Brad Binder dojel do cíle jako sedmý po startu z 22. místa.

Luca Marini (SKY Racing Team VR46), který poprvé startoval z první řady, odjel z Assenu se ziskem osmi bodů za osmé místo. Sam Lowes (Swiss Innovative Investors) už podruhé za sebou přejel cílovou čáru jako devátý. Za ním se umístil Andrea Locatelli (Italtrans Racing Team), který dopadl lépe než jeho týmový kolega Mattia Pasini. Augusto Fernández (Pons HP40) získal pěkné 12. místo. Poslední body získali Jorge Navarro (Federal Oil Gresini Moto2), Dominique Aegerter (Kiefer Racing) a Simone Corsi (Tasca Racing Scuderia Moto2), který po startu z konce startovního získal pozice.

Xavi Vierge (Dynavolt Intact GP) spadl v první zatáčce 15 kol před koncem. Závod nedokončili také Stefano Manzi (Forward Racing Team) a Romano Fenati (Marinelli Snipers Team). Manzi zamířil do lékařského střediska na prohlídku.

Bagnaia teď vede o 16 bodů před Oliveirou. Příští závod je na německém okruhu Sachsenring.