1. den oficiálních testů v Jerezu – nejrychlejší Arbolino
Tony Arbolino (Snipers Team) byl nejrychlejším jezdcem prvního oficiálního testu Moto3. Těsně za ním na druhém místě skončil nováček Sergio García (Estrella Galicia 0,0), byl jen o 0,045 s pomalejší. První trojici doplnil Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3). Rozdíl mezi prvním a třetím jezdcem byl jen 0,094 s.

Další místo v tabulce časů obsadil Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) – první čtyři místa patřila jezdcům Hondy. Nejrychlejším jezdcem KTM byl Jaume Masiá (Bester Capital Dubai) na pátém místě. Na šestém místě byla další Honda - Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse). Sedmý byl Romano Fenati (Snipers Team), který se vrací k závodění. Následoval nováček Ai Ogura (Honda Team Asia), i když během testů spadl, a Alonso López (Estrella Galicia 0,0), který jezdí druhým rokem. Úřadující šampión juniorského mistrovství světa FIM CEV Repsol Moto3 Raúl Fernández (Ángel Nieto Team) byl desátý – do první desítky se tak dostaly dva motocykly KTM.

Zkušený český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) byl jedenáctý, první patnáctku doplnili John McPhee (Petronas Sprinta Racing), Arón Canet (Sterilgarda Max Racing Team), Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse) a Albert Arenas (Ángel Nieto Team).

Vítězem Velké ceny Španělska Antonelli před Suzukim a ViettimNiccolo Antonelli z týmu SIC58 Squadra Corse Moto3 získal své první vítězství na okruhu, kde Marco Simoncelli získal v roce 2004 své první vítězství. Jeho týmový kolega Tatsuki Suzuki byl druhý. Třetí místo získal Celestino Vietti z týmu SKY Racing VR46.
14:45, 19.05.
11:54, 19.05.
08:17, 19.05.
13:04, 18.05.
12:50, 18.05.
18:14, 17.05.
13:54, 05.05.
12:17, 05.05.