2. den testů v Jerezu: V čele tabulky Bastianini

Enea Bastianini (Leopard Racing) byl nejrychlejším jezdcem při úterních testech Moto3 v Jerezu. Jeho největší soupeř Jorge Martín (Del Conca Gresini Moto3) byl nejrychlejší během prvního dne testů, tentokrát byl druhý a na italského soupeře měl ztrátu jeden a půl desetiny sekundy. Svůj nejlepší čas zajel Bastianini v polovině dne. Byl výrazně pomalejší než rekordní čas na pole position, který zajel Martín loni. Třetí nejrychlejší byl Philipp Oettl (Südmetall Schedl GP Racing), byl o další čtyři desetiny pomalejší.

Andrea Migno (Ángel Nieto Team Moto3) byl čtvrtý, takže na špičce byly dvě Hondy a dvě KTM. První pětku doplnil Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3). Během druhého dne předvedl slibnou rychlost Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing), za ním – na 7. místě v tabulce – skončil jeho krajan Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team).

Sedmý byl Livio Loi (Reale Avintia Racing), který si zvyká na motocykl KTM, za ním se umístil další Španěl Arón Canet (Estrella Galicia 0,0). První desítku doplnil Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse).

Marco Bezzecchi (PruestelGP) a Albert Arenas (Angel Nieto Team Moto3) se umístili před nejrychlejším nováčkem druhého dne, Dennisem Foggiou (Sky Racing Team VR46), úřadujícím juniorským mistrem světa FIM CEV Repsol Moto3. Další nováček, Alonso Lopez (Estrella Galicia 0,0), byl blízko za ním. Mezi nimi se umístil Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse).

Kazachstánský nováček Makar Jurčenko (CIP – Green Power) doplnil po solidním výkonu první dvacítku.

Testy pokračují ve středu.

Výsledky testů najdete zde:

Velkou cenu Francie vyhrál Arenas, druhý Migno, třetí Ramírez; Kornfeil šestý!Albert Arenas (Angel Nieto Team Moto3) získal své první vítězství v nejnižší třídě motocyklového mistrovství světa. Vyhrál závod HJC Helmets Grand Prix de France. Jeho týmový kolega Andrea Migno byl druhý, pro tým Ángela Nieta to byl opravdu skvělý den. Jako třetí dojel do cíle Marcos Ramirez (Bester Capital Dubai). Na stupně vítězů se dostal už podruhé v řadě.
20:40, 20.05.
14:59, 20.05.
12:31, 20.05.
20:14, 19.05.
13:42, 19.05.
10:06, 19.05.
15:12, 18.05.
14:12, 18.05.