2. trénink v Assenu: Kornfeil, Arbolino, Antonelli

Jakub Kornfeil (Redox PruestelGP) zajel skvělé poslední kolo a dostal se do čela tabulky časů pátečních tréninků. V té době byl v čele Tony Arbolino. Kornfeil využil vzduchového pytle a dostal se před něho.

Kornfeilův čas 1 min 41,782 s byl o půl sekundy rychlejší než nejrychlejší kolo, jaké kdz zajel závodník Moto3 na okruhu v Assenu – rekordní kolo zajel v roce 2015 Enea Bastianini. Časy za Kornfeilem byly velmi vyrovnané, všech třicet jezdců odpoledne zlepšilo svůj dopolední čas. Arbolino měl na Kornfeila ztrátu necelé desetiny sekundy, třetí Niccolo Antonelli byl jen o další setinu pomalejší.

Čtvrtý nejrychlejší byl Romano Fenati. Gabriel Rodrigo se dostal do první pětky. Zítra se musí hodně snažit. Po incidentu při závodě v Barceloně má trest v podobě ztráty šesti míst na startovním roštu.

Ai Ogura, který byl dopoledne nejrychlejší, sice také zlepšil svůj čas, ale stačilo to jen na deváté místo v tabulce.

Vítěz závodu v Barceloně Marcos Ramírez byl desátý. Mezi prvním a desátým byl rozdíl jen 0,5,4 s.

Mimo prvních 14 jezdců, kteří automaticky postupují do druhé kvalifikace, je například Arón Canet, kterému se odpoledne vůbec nedařilo. Na začátku tréninku se mu porouchal motocykl, když vyjížděl z depa, potom v závěru dne měl kolizi s Alonsem Lopezem ve čtvrté zatáčce. Oba spadli, ale nezranili se.

P. Jezdec # Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta na 1./předch.
1. Jakub Kornfeil 84 Redox PruestelGP KTM 219,0 1:41,782 -
2. Tony Arbolino 14 VNE Snipers Honda 220,7 1:41,880 0,098 / 0,098
3. Niccolò Antonelli 23 SIC58 Squadra Corse Honda 221,8 1:41,893 0,111 / 0,013
4. Romano Fenati 55 VNE Snipers Honda 220,2 1:41,896 0,114 / 0,003
5. Gabriel Rodrigo 19 Kömmerling Gresini Moto3 Honda 219,5 1:41,979 0,197 / 0,083
13. John McPhee 17 Petronas Sprinta Racing Honda 220,9 1:42,385 0,603
14. Makar Yurchenko 76 BOE Skull Rider Mugen Race KTM 219,6 1:42,431 0,649 / 0,046
22. Arón Canet 44 Sterilgarda Max Racing Team KTM 215,9 1:42,761 0,979 / 0,058
23. Raúl Fernández 25 Sama Qatar Angel Nieto Team KTM 219,9 1:42,785 1,003 / 0,024
24. Ayumu Sasaki 71 Petronas Sprinta Racing Honda 220,4 1:42,899 1,117 / 0,114
25. Kazuki Masaki 22 BOE Skull Rider Mugen Race KTM 217,5 1:43,042 1,260 / 0,143
26. Alonso López 21 Estrella Galicia 0,0 Honda 219,1 1:43,299 1,517 / 0,257
27. Albert Arenas 75 Sama Qatar Angel Nieto Team KTM 215,6 1:43,382 1,600 / 0,083
28. Riccardo Rossi 54 Kömmerling Gresini Moto3 Honda 217,8 1:44,232 2,450 / 0,850
29. Stefano Nepa 82 Reale Avintia Arizona 77 KTM 216,3 1:44,247 2,465 / 0,015
30. Ryan van de Lagemaat 18 Qnium Racing KTM 216,9 1:45,442 3,660 / 1,195

García předjel v poslední zatáčce a vyhrálŠpanělský nováček Sergio García (Estrella Galicia 0,0) vyhrál svůj první závod Moto3, poté co svého soupeře předjel v posledním kole. Andrea Migno se musel spokojit s druhým místem. Jako třetí přejel cílovou čáru Xavier Artigas (Leopard Impala Junior Team), který jel na divokou kartu svůj první závod Moto3.
19:48, 19.11.
21:37, 17.11.
20:47, 17.11.
17:03, 17.11.
12:31, 17.11.
21:25, 16.11.
14:23, 16.11.
11:06, 16.11.