2. trénink v Katalánsku: Dalla Porta, Suzuki, Rodrigo

Lorenzo López zůstává nejrychlejším jezdcem prvního dne tréninků v Barceloně, i když v čele tabulky 2. tréninku byl Lorenzo Dalla Porta. Minule v Mugellu mu při domácím závodě těsně uniklo vítězství, přišel o ně v posledním kole.

Nikdo z jezdců nedokázal překonat dopolední Lópezův čas, takže v kombinované tabulce časů zůstal v čele tabulky. V závěru tréninku začalo mrholit, takže nikdo už ke konci nemohl zajet opravdu rychlé kolo.

Gabriel Rodrigo klesl v kombinované tabulce na čtvrté místo, pátý je Tatsuki Suzuki, který byl odpoledne druhým nejrychlejším jezdcem.

Daryn Binder byl v druhém tréninku o více než osm desetin sekundy pomalejší než dopoledne, ale celkově byl v pátek šestý. Sedmý díky dopolednímu času skončil Can Öncü, což je jeho zatím nejlepší start do víkendu v letošní sezoně. Romano Fenati byl celkově osmý, za ním se umístil Albert Arenas a Niccolo Antonelli. Prozatímní místo v druhé kvalifikaci zatím má také Kaito Toba, Kazuki Masaki, Marcos Ramírez a Makar Jurčenko.

P. Jezdec # Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta na 1./předch.
1. Lorenzo Dalla Porta 48 Leopard Racing Honda 239,7 1:49,213 -
2. Tatsuki Suzuki 24 SIC58 Squadra Corse Honda 234,8 1:49,375 0,162 / 0,162
3. Gabriel Rodrigo 19 Kömmerling Gresini Moto3 Honda 235,4 1:49,451 0,238 / 0,076
4. Sergio García 11 Estrella Galicia 0,0 Honda 232,2 1:49,606 0,393 / 0,155
5. Romano Fenati 55 VNE Snipers Honda 235,2 1:49,630 0,417 / 0,024
6. Niccolò Antonelli 23 SIC58 Squadra Corse Honda 241,5 1:49,693 0,480 / 0,063
7. Kaito Toba 27 Honda Team Asia Honda 235,8 1:49,714 0,501 / 0,021
8. Marcos Ramírez 42 Leopard Racing Honda 238,1 1:49,750 0,537 / 0,036
9. Albert Arenas 75 Sama Qatar Angel Nieto Team KTM 234,3 1:49,791 0,578 / 0,041
10. Kazuki Masaki 22 BOE Skull Rider Mugen Race KTM 234,7 1:49,811 0,598 / 0,020
11. Jaume Masiá 5 Bester Capital Dubai KTM 235,6 1:49,827 0,614 / 0,016
12. Arón Canet 44 Sterilgarda Max Racing Team KTM 234,2 1:49,893 0,680 / 0,066
13. Raúl Fernández 25 Sama Qatar Angel Nieto Team KTM 232,9 1:50,035 0,822 / 0,142
14. Carlos Tatay 99 Fundacion Andreas Perez 77 KTM 233,1 1:50,056 0,843 / 0,021
15. Riccardo Rossi 54 Kömmerling Gresini Moto3 Honda 236,5 1:50,088 0,875 / 0,032
26. Vicente Pérez 77 Reale Avintia Arizona 77 KTM 232,7 1:50,518 1,305 / 0,071
27. Makar Yurchenko 76 BOE Skull Rider Mugen Race KTM 232,2 1:50,802 1,589 / 0,284
28. Filip Salač 12 Redox PruestelGP KTM 237,0 1:50,880 1,667 / 0,078
29. Dennis Foggia 7 SKY Racing Team VR46 KTM 236,5 1:50,907 1,694 / 0,027
30. Ai Ogura 79 Honda Team Asia Honda 229,6 1:51,536 2,323 / 0,629
31. Tom Booth-Amos 69 CIP Green Power KTM 226,9 1:52,158 2,945 / 0,622

García předjel v poslední zatáčce a vyhrálŠpanělský nováček Sergio García (Estrella Galicia 0,0) vyhrál svůj první závod Moto3, poté co svého soupeře předjel v posledním kole. Andrea Migno se musel spokojit s druhým místem. Jako třetí přejel cílovou čáru Xavier Artigas (Leopard Impala Junior Team), který jel na divokou kartu svůj první závod Moto3.
19:48, 19.11.
21:37, 17.11.
20:47, 17.11.
17:03, 17.11.
12:31, 17.11.
21:25, 16.11.
14:23, 16.11.
11:06, 16.11.