2. trénink v Rakousku: Canet, Norrodin, Basianini
Nejrychlejším jezdcem prvního tréninku v Rakousku byl Joan Mir a zůstal v čele i v kombinované tabulce časů po druhém tréninku, který byl přerušen deštěm.

Arón Canet byl nejrychlejší v druhém tréninku, když se situace na trati měnila. Trénink byl zahájen na trati, kde byly mokré skvrny, potom byla trať osychala a pak byla opět mokrá. Za obtížných podmínek byl druhý Adam Norrodin a třetí Enea Bastianini.

V kombinované tabulce časů byl Bastianini čtvrtý na základě času z prvního tréninku. První pětku doplnil Bo Bendsneyder, šestý byl Jules Danilo (v druhém tréninku osmý), odpoledne podala skvělý výkon Maria Herrera.

John McPhee byl dopoledne sedmý a dařilo se mu i na mokřejší trati během odpoledne. Osmé místo v kombinované tabulce časů získal Fabio Di Giannantonio.

Nicolo Bulega měl celkově devátý čas, první desítku doplnil Gabriel Rodrigo – ten byl odpoledne pátý.

Jorge Martín, který se vrací na závodní trať po zranění (zlomená noha), raději odpoledne nevyjel, protože podmínky na trati byly hodně náročné.

P. Jezdec # Tým Motocykl Km/h Time Ztráta na 1./předch.
1. Arón Canet 44 Estrella Galicia 0,0 Honda 208,5 1:39,136 -
2. Adam Norrodin 7 SIC Racing Team Honda 209,7 1:39,493 0,357 / 0,357
3. Enea Bastianini 33 Estrella Galicia 0,0 Honda 205,8 1:39,676 0,540 / 0,183
4. Romano Fenati 5 Marinelli Rivacold Snipers Honda 204,3 1:39,706 0,570 / 0,030
5. Gabriel Rodrigo 19 RBA BOE Racing Team KTM 209,6 1:39,947 0,811 / 0,241
6. Philipp Oettl 65 Südmetall Schedl GP Racing KTM 204,7 1:40,007 0,871 / 0,060
7. María Herrera 6 AGR Team KTM 209,3 1:40,122 0,986 / 0,115
8. Jules Danilo 95 Marinelli Rivacold Snipers Honda 206,8 1:40,155 1,019 / 0,033
9. Tony Arbolino 14 SIC58 Squadra Corse Honda 208 1:40,163 1,027 / 0,008
10. Fabio Di Giannantonio 21 Del Conca Gresini Moto3 Honda 205,7 1:40,171 1,035 / 0,008
11. Bo Bendsneyder 64 Red Bull KTM Ajo KTM 210,1 1:40,284 1,148 / 0,113
12. Tatsuki Suzuki 24 SIC58 Squadra Corse Honda 209,6 1:40,301 1,165 / 0,017
13. John McPhee 17 British Talent Team Honda 210,5 1:40,317 1,181 / 0,016
14. Niccolò Antonelli 23 Red Bull KTM Ajo KTM 205,7 1:40,457 1,321 / 0,140
15. Nakarin Atiratphuvapat 41 Honda Team Asia Honda 208,1 1:40,490 1,354 / 0,033
16. Ayumu Sasaki 71 SIC Racing Team Honda 207,2 1:40,726 1,590 / 0,236
17. Jakub Kornfeil 84 Peugeot MC Saxoprint Peugeot 204,5 1:40,750 1,614 / 0,024
18. Marcos Ramírez 42 Platinum Bay Real Estate KTM 208,2 1:40,758 1,622 / 0,008
19. Lorenzo Dalla Porta 48 Aspar Mahindra Moto3 Mahindra 206,1 1:40,799 1,663 / 0,041
27. Joan Mir 36 Leopard Racing Honda 207,9 1:43,082 3,946 / 1,581
28. Patrik Pulkkinen 4 Peugeot MC Saxoprint Peugeot 204,8 1:43,582 4,446 / 0,500
29 Maximilian Kofler 13 Motorsport Kofler E.U. KTM 207,3 1:44,567 5,431 / 0,985
30. Livio Loi 11 Leopard Racing Honda 208,9 1:45,986 6,850 / 1,419
- Kaito Toba 27 Honda Team Asia Honda 205,7 1:47,887 8,751 / 1,901
- Gabriel Martinez-Abrego 18 Motomex Team Moto3 KTM 202,2 1:49,159 10,023 / 1,272
- Jorge Martín 88 Del Conca Gresini Moto3 Honda - - -

Velkou cenu Německa vyhrál Martín před Bezzecchim, třetí McPhee; Kornfeil sedmýJorge Martín (Del Conca Gresini Moto3), vedoucí jezdec šampionátu, dokázal v závěrečné fázi závodu uniknout skupině jezdců, která ho pronásledovala, a zvítězil. Jako druhý přejel cílovou čáru jeho soupeř v boji o titulu Marco Bezzecchi (Redox PruestelGP). Pěkné třetí místo získal John McPhee (CIP – Green Power)
21:22, 15.07.
15:42, 15.07.
12:41, 15.07.
18:03, 14.07.
15:18, 14.07.
14:59, 14.07.
20:53, 13.07.
20:30, 13.07.