2. trénink v Rakousku: Canet, Norrodin, Basianini
Nejrychlejším jezdcem prvního tréninku v Rakousku byl Joan Mir a zůstal v čele i v kombinované tabulce časů po druhém tréninku, který byl přerušen deštěm.

Arón Canet byl nejrychlejší v druhém tréninku, když se situace na trati měnila. Trénink byl zahájen na trati, kde byly mokré skvrny, potom byla trať osychala a pak byla opět mokrá. Za obtížných podmínek byl druhý Adam Norrodin a třetí Enea Bastianini.

V kombinované tabulce časů byl Bastianini čtvrtý na základě času z prvního tréninku. První pětku doplnil Bo Bendsneyder, šestý byl Jules Danilo (v druhém tréninku osmý), odpoledne podala skvělý výkon Maria Herrera.

John McPhee byl dopoledne sedmý a dařilo se mu i na mokřejší trati během odpoledne. Osmé místo v kombinované tabulce časů získal Fabio Di Giannantonio.

Nicolo Bulega měl celkově devátý čas, první desítku doplnil Gabriel Rodrigo – ten byl odpoledne pátý.

Jorge Martín, který se vrací na závodní trať po zranění (zlomená noha), raději odpoledne nevyjel, protože podmínky na trati byly hodně náročné.

P. Jezdec # Tým Motocykl Km/h Time Ztráta na 1./předch.
1. Arón Canet 44 Estrella Galicia 0,0 Honda 208,5 1:39,136 -
2. Adam Norrodin 7 SIC Racing Team Honda 209,7 1:39,493 0,357 / 0,357
3. Enea Bastianini 33 Estrella Galicia 0,0 Honda 205,8 1:39,676 0,540 / 0,183
4. Romano Fenati 5 Marinelli Rivacold Snipers Honda 204,3 1:39,706 0,570 / 0,030
5. Gabriel Rodrigo 19 RBA BOE Racing Team KTM 209,6 1:39,947 0,811 / 0,241
6. Philipp Oettl 65 Südmetall Schedl GP Racing KTM 204,7 1:40,007 0,871 / 0,060
7. María Herrera 6 AGR Team KTM 209,3 1:40,122 0,986 / 0,115
8. Jules Danilo 95 Marinelli Rivacold Snipers Honda 206,8 1:40,155 1,019 / 0,033
9. Tony Arbolino 14 SIC58 Squadra Corse Honda 208 1:40,163 1,027 / 0,008
10. Fabio Di Giannantonio 21 Del Conca Gresini Moto3 Honda 205,7 1:40,171 1,035 / 0,008
11. Bo Bendsneyder 64 Red Bull KTM Ajo KTM 210,1 1:40,284 1,148 / 0,113
12. Tatsuki Suzuki 24 SIC58 Squadra Corse Honda 209,6 1:40,301 1,165 / 0,017
13. John McPhee 17 British Talent Team Honda 210,5 1:40,317 1,181 / 0,016
14. Niccolò Antonelli 23 Red Bull KTM Ajo KTM 205,7 1:40,457 1,321 / 0,140
15. Nakarin Atiratphuvapat 41 Honda Team Asia Honda 208,1 1:40,490 1,354 / 0,033
16. Ayumu Sasaki 71 SIC Racing Team Honda 207,2 1:40,726 1,590 / 0,236
17. Jakub Kornfeil 84 Peugeot MC Saxoprint Peugeot 204,5 1:40,750 1,614 / 0,024
18. Marcos Ramírez 42 Platinum Bay Real Estate KTM 208,2 1:40,758 1,622 / 0,008
19. Lorenzo Dalla Porta 48 Aspar Mahindra Moto3 Mahindra 206,1 1:40,799 1,663 / 0,041
27. Joan Mir 36 Leopard Racing Honda 207,9 1:43,082 3,946 / 1,581
28. Patrik Pulkkinen 4 Peugeot MC Saxoprint Peugeot 204,8 1:43,582 4,446 / 0,500
29 Maximilian Kofler 13 Motorsport Kofler E.U. KTM 207,3 1:44,567 5,431 / 0,985
30. Livio Loi 11 Leopard Racing Honda 208,9 1:45,986 6,850 / 1,419
- Kaito Toba 27 Honda Team Asia Honda 205,7 1:47,887 8,751 / 1,901
- Gabriel Martinez-Abrego 18 Motomex Team Moto3 KTM 202,2 1:49,159 10,023 / 1,272
- Jorge Martín 88 Del Conca Gresini Moto3 Honda - - -

Mir v Austálii zvítězil a získal titul, druhý Loi, třetí MartínJoan Mir je novým mistrem světa Moto3 2017, poté co v Austrálii vyhrál devátý letošní závod a vyrovnal tak dosavadní rekord v počtu vítězství ve třídě Moto3. Závod byl zastaven červenou vlajkou, když začalo pršet. Jako druhý dojel do cíle Livio Loi, který se vrátil po zranění. Třetí byl Jorge Martín po startu z pole position.
14:25, 22.10.
07:16, 22.10.
10:24, 21.10.
09:29, 21.10.
09:15, 21.10.
09:03, 20.10.
08:49, 20.10.
18:48, 17.10.