Ana Carrasco – první žena v čele mistrovství světa

Španělská závodnice Ana Carrasco, která v minulosti závodila ve třídě Moto3, vstoupila o minulém víkendu do historie. Vyhrála závod Mistrovství světa Supersport 300 v Imole a stala se první ženou, která se dostala do čela celkového hodnocení motocyklového mistrovství světa. Loni se stala první ženou, která vyhrála závod na úrovni mistrovské světa – byl to závod v Portimau. V sobotu v Imole získala svou první pole position a potom získala druhé vítězství své kariéry ve WSSP300.

V letech 2013-2015 závodila v Mistrovství světa Moto3 a získala slušný počet bodů. Potom přešla do WSSP300, kde soustavně jezdí na předních pozicích. Teď v šampionátu vede o tři body.

Velkou cenu Francie vyhrál Arenas, druhý Migno, třetí Ramírez; Kornfeil šestý!Albert Arenas (Angel Nieto Team Moto3) získal své první vítězství v nejnižší třídě motocyklového mistrovství světa. Vyhrál závod HJC Helmets Grand Prix de France. Jeho týmový kolega Andrea Migno byl druhý, pro tým Ángela Nieta to byl opravdu skvělý den. Jako třetí dojel do cíle Marcos Ramirez (Bester Capital Dubai). Na stupně vítězů se dostal už podruhé v řadě.
20:40, 20.05.
14:59, 20.05.
12:31, 20.05.
20:14, 19.05.
13:42, 19.05.
10:06, 19.05.
15:12, 18.05.
14:12, 18.05.