Arbolino překonal v prvním tréninku rekord na kolo v Silverstonu

Tony Arbolino (VNE Snipers) stanovil nový rekord na kolo ve třídě Moto3 na britském okruhu v Silverstonu – zajel čas 2 min 12,008 s, byl dokonce o 0,674 s rychlejší než Kaito Toba (Honda Team Asia), třetí čas zajel Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing)

Trénink probíhal pod zamračenou oblohou, ale na suché trati. Závodníci si poprvé vyzkoušeli nový asfaltový povrch. Bylo docela chladno, takže nějaký čas trvalo, než mohli závodníci zajet rychlý čas. Ke konci se ale Arbolino dostal pod dosavadní rekord. To je důkazem, že nový povrch poskytuje jezdcům dobrou přilnavost.

Posledním jezdcem, který se dostal na čas o méně než sekundu pomalejší než Arbolinův čas, byl Arón Canet (Sterilgarda Max Racing Team), který bojuje o titul. Páté místo v tabulce obsadil Andrea Migno (Bester Capital Dubai).

Domácí jezdec John McPhee (Petronas Sprinta Racing) spadl brzy po začátku v zatáčce Luffield. V zatáčce Copse narazil Kazuki Masaki (BOE Skull Rider Mugen Race) do zadní části motocyklu, na němž jel Dennis Foggia (SKY Racing Team VR46). Oba jezdci naštěstí vyvázli bez zranění.

Závod v Misanu, který dokončilo jen 16 jezdců, vyhrál SuzukiJaponský závodník Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) poprvé vyhrál závod Moto3. Za ním dojel do cíle John McPhee (Petronas Sprinta Racing). Třetí byl Tony Arbolino (VNE Snipers). Pořadí v šampionátu se opět změnilo. Paolo Simoncelli měl velkou radost, když jezdec jeho týmu zvítězil po bezchybném výkonu na okruhu Marka Simoncelliho.
22:20, 22.09.
14:36, 22.09.
12:58, 22.09.
13:24, 21.09.
11:19, 21.09.
15:49, 20.09.
11:47, 20.09.
11:12, 20.09.