Arenas v čele tabulky 1. tréninku v Misanu
Albert Arenas (Sama Qatar Angel Nieto Team) zajel nejlepší čas v nejnižší třídě při 1. tréninku před Grand Prix Octo di San Marino e della Riviera di Rimini. Byl o necelou sekundu za rekordním časem Jorge Martína na trati Misano World Circuit Marco Simoncelli.

Do čela tabulky se dostal až ke konci tréninku, z 1. místa odsunul domácího závodníka Niccoló Antonelliho (SIC58 Squadra Corse), ten byl o něco přes desetinu pomalejší než Arenas. Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3) byl v tabulce třetí. Na trať se vrátil poté, co vynechal tři kola kvůli zranění, na nejrychlejší čas měl ztrátu 0,166 s.

Na čtvrtém až šestém místě skončili jezdci, kteří bojují o titul - Tony Arbolino (VNE Snipers), Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) – současný vedoucí jezdec šampionátu – a Arón Canet (Sterilgarda Max Racing Team).
Romano Fenati (VNE Snipers) byl v tabulce sedmý, za ním se umístil John McPhee (Petronas Sprinta Racing). Prvních osm jezdců se vešlo do necelé poloviny sekundy.

Ai Ogura (Honda Team Asia) byl devátý, zatímco jeho týmový kolega Kaito Toba dostal ošklivý high side v 10. zatáčce. Po nehodě si stěžoval na bolest v noze, proto ho poslali do lékařského střediska. První desítku doplnil Filip Salač (Redox PrüstelGP), jeho týmový kolega Jakub Kornfeil byl až devatenáctý.

Závod v Misanu, který dokončilo jen 16 jezdců, vyhrál SuzukiJaponský závodník Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) poprvé vyhrál závod Moto3. Za ním dojel do cíle John McPhee (Petronas Sprinta Racing). Třetí byl Tony Arbolino (VNE Snipers). Pořadí v šampionátu se opět změnilo. Paolo Simoncelli měl velkou radost, když jezdec jeho týmu zvítězil po bezchybném výkonu na okruhu Marka Simoncelliho.
21:38, 20.10.
11:24, 20.10.
18:36, 19.10.
13:56, 19.10.
09:17, 18.10.
17:30, 06.10.
12:00, 06.10.
19:53, 05.10.