Argentina: Z pole position startuje Arbolino před Bezzecchim a domácím jezdcem Rodrigem
Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team) perfektně načasoval své rychlé kolo a získal první pole position ve Velké ceně. Své nejlepší kolo 1 min 53,782 s zajel těsně předtím, než začalo pršet. Byl o 0,306 s rychlejší než Marco Bezzecchi (Redox PrustelGP), který získal svůj zatím nejlepší výsledek v kvalifikaci. Počasí bylo špatné, ale nadšení argentinští diváci měli velkou radost z toho, že Argentinec Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider) bude do zítřejšího závodu startovat z třetí pozice na roštu.

Adamu Norrodinovi (Petronas Sprinta Racing) unikla první řada pouze o 0,016 s. Z páté pozice bude startovat Enea Bastianini (Leopard Racing) a druhou řadu doplní Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3), nejrychlejší jezdec třetího tréninku. Za ním se umístil Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse), který byl jen o 0,003 pomalejší než jeho italský krajan. Soupeři v boji o titul, Arón Canet (Estrella Galicia 0,0) a Jorge Martín (Del Conca Gresini Moto3), budou startovat vedle sebe z osmé a deváté pozice.

Andrea Migno (Angel Nieto Team Moto3) sice spadl v 1. zatáčce, když se vracel na trať, ale znovu nasedl na motocykl a kvalifikoval se v první desítce.

Řada rychlých jezdců startuje z pozic v druhé polovině roštu.

P. Jezdec # Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta na 1./předch.
1. Tony Arbolino 14 Marinelli Snipers Team Honda 224 1:53,782 -
2. Marco Bezzecchi 12 Redox PruestelGP KTM 228,4 1:54,088 0,306 / 0,306
3. Gabriel Rodrigo 19 RBA BOE Skull Rider KTM 224,1 1:54,330 0,548 / 0,242
4. Adam Norrodin 7 Petronas Sprinta Racing Honda 225 1:54,346 0,564 / 0,016
5. Enea Bastianini 33 Leopard Racing Honda 226 1:54,361 0,579 / 0,015
6. Fabio Di Giannantonio 21 Del Conca Gresini Moto3 Honda 222 1:54,363 0,581 / 0,002
28. Makar Yurchenko 76 CIP - Green Power KTM 217,4 2:00,087 6,305 / 2,111

Velkou cenu San Marina vyhrál Dalla Porta před Martínem, třetí Di GiannantonioV dramatickém závodě Moto3 GP Octo di San Marino e della Riviera di Rimini získal své první vítězství Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing). Porazil oba jezdce týmu Del Conca Gresini Moto3. Jako druhý dojel do cíle Jorge Martín, třetí byl Fabio Di Giannantonio. Marco Bezzecchi (Redox PrustelGP) přišel o vedoucí místo v šampionátu, poté co spadl v 15. zatáčce předposledního kola.
14:10, 23.09.
12:55, 23.09.
23:53, 22.09.
22:30, 22.09.
21:28, 19.09.
16:40, 09.09.
12:51, 09.09.
20:06, 08.09.