Argentina: Z pole position startuje Arbolino před Bezzecchim a domácím jezdcem Rodrigem
Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team) perfektně načasoval své rychlé kolo a získal první pole position ve Velké ceně. Své nejlepší kolo 1 min 53,782 s zajel těsně předtím, než začalo pršet. Byl o 0,306 s rychlejší než Marco Bezzecchi (Redox PrustelGP), který získal svůj zatím nejlepší výsledek v kvalifikaci. Počasí bylo špatné, ale nadšení argentinští diváci měli velkou radost z toho, že Argentinec Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider) bude do zítřejšího závodu startovat z třetí pozice na roštu.

Adamu Norrodinovi (Petronas Sprinta Racing) unikla první řada pouze o 0,016 s. Z páté pozice bude startovat Enea Bastianini (Leopard Racing) a druhou řadu doplní Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3), nejrychlejší jezdec třetího tréninku. Za ním se umístil Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse), který byl jen o 0,003 pomalejší než jeho italský krajan. Soupeři v boji o titul, Arón Canet (Estrella Galicia 0,0) a Jorge Martín (Del Conca Gresini Moto3), budou startovat vedle sebe z osmé a deváté pozice.

Andrea Migno (Angel Nieto Team Moto3) sice spadl v 1. zatáčce, když se vracel na trať, ale znovu nasedl na motocykl a kvalifikoval se v první desítce.

Řada rychlých jezdců startuje z pozic v druhé polovině roštu.

P. Jezdec # Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta na 1./předch.
1. Tony Arbolino 14 Marinelli Snipers Team Honda 224 1:53,782 -
2. Marco Bezzecchi 12 Redox PruestelGP KTM 228,4 1:54,088 0,306 / 0,306
3. Gabriel Rodrigo 19 RBA BOE Skull Rider KTM 224,1 1:54,330 0,548 / 0,242
4. Adam Norrodin 7 Petronas Sprinta Racing Honda 225 1:54,346 0,564 / 0,016
5. Enea Bastianini 33 Leopard Racing Honda 226 1:54,361 0,579 / 0,015
6. Fabio Di Giannantonio 21 Del Conca Gresini Moto3 Honda 222 1:54,363 0,581 / 0,002
28. Makar Yurchenko 76 CIP - Green Power KTM 217,4 2:00,087 6,305 / 2,111

Velkou cenu Německa vyhrál Martín před Bezzecchim, třetí McPhee; Kornfeil sedmýJorge Martín (Del Conca Gresini Moto3), vedoucí jezdec šampionátu, dokázal v závěrečné fázi závodu uniknout skupině jezdců, která ho pronásledovala, a zvítězil. Jako druhý přejel cílovou čáru jeho soupeř v boji o titulu Marco Bezzecchi (Redox PruestelGP). Pěkné třetí místo získal John McPhee (CIP – Green Power)
21:22, 15.07.
15:42, 15.07.
12:41, 15.07.
18:03, 14.07.
15:18, 14.07.
14:59, 14.07.
20:53, 13.07.
20:30, 13.07.