Austin: V americkém závodě zvítězil Canet, druhý Masiá, třetí Migno
Austin: V americkém závodě zvítězil Canet, druhý Masiá, třetí Migno Arón Canet (Sterilgarda Max Racing Team) ujel ostatním v posledním kole a získal své první vítězství v Mistrovství světa Moto3 v závodě Red Bull Grand Prix of the Americas. Má teď 45 bodů, stejně jako Jaume Masiá, s nímž sdílí první místo v šampionátu.

Canet startoval z druhé řady. Bleskově odstartoval Raúl Fernández (Sama Qatar Angel Nieto Team) a dostal se do vedení – poprvé ve své kariéře v Mistrovství světa Moto3.

Fernández nevedl dlouho. V úvodním kole ho předjel Niccolo Antonelli (SIC58 Squadra Corse) a potom Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3). Darryn Binder (CIP Green Power) také bojoval o stupně vítězů, ale dvakrát mu motorka uklouzla, podruhé v šesté zatáčce, takže ztratil pozice. Jeho chyby v šestém kole zdržely jezdce, kteří byly za ním. To umožnilo Tatsuki Suzukimu (SIC58 Squarda Corse), který se o kolo předtím dostal do vedení, aby získal náskok. Japonský jezdec chtěl získat své první vítězství. Vedl o tři čtvrtě sekundy před Canetem, který se nenápadně dostal na druhou pozici.

Když do konce závodu zbývalo šest kol, Suzuki stále ještě vedl. Canetův pohodlný náskok na třetího jezdce zmizel. Andrea Migno (Bester Capital Dubai) ho dostihl a v 19. zatáčce ho předjel po vnitřní straně. Potom se zaměřil na Suzukiho, který jel v čele. Pak ale Suzukimu podjelo přední kolo na vjezdu do sedmé zatáčce a spadl.

Migno vedl, ale jeho týmový kolega Jaume Masiá, který se probojoval polem jezdců ze 17. pozice v úvodních kolech, zajel nejrychlejší kolo závodu a dostal se za Rodriga, který jel na třetím místě. Dvě kola před koncem Canet předjel, dostal se do vedení na vjezdu do první zatáčky. Následoval ho Rodrigo, v téže zatáčce se dostal na třetí pozici. Brzy nato se dostal v 11. zatáčce na druhé místo, Migno naopak pozice ztratil.

Když vjížděli do posledního kola, Canet se do toho opřel, zajel nejrychlejší první sektor závodu a získal menší odstup. Začal souboj o druhé a třetí místo – bojoval Rodrigo, Migno, Masiá a Antonelli, ale zvítězil Masiá a do cíle dojel na druhé pozici za Canetem, který vyhrál s náskokem 0,9 s.

Dvojice španělských jezdců se teď dělí o první pozici. Kaito Toba, který byl v čele šampionátu před Austinem, spadl v 18. zatáčce, naštěstí se nezranil.
Druhý jezdec týmu Bester Capital Dubai, Migno, získal poslední místo na stupních vítězů. Antonelli, který startoval z pole position, se musel spokojit s pátým místem, byl o jednu desetinu pomalejší než Masiá.

Tony Arbolino (VNE Snipers) dojel šestý a zachránil nějaké body pro svůj tým. Jeho týmový kolega Romano Fenati havaroval v 18. zatáčce v polovině závodu a vzal s sebou Jakuba Kornfeila (Redox PruestelGP). Fernández, který po startu vedl, dojel do cíle jako sedmý, když v posledním kole předjel Alonsa Lopeze (Estrella Galicia 0,0).

Zklamáním skončil závod pro Lorenza Dalla Portu (Leopard Racing), který dojel jako třináctý. Avšak tři body, které získal, mu umožnily udržet si třetí místo v celkovém hodnocení.