Dalla Porta na Phillip Islandu vyhrál a získal titul

Novinky - Hana Masaryková - 27.10.2019

Dalla Porta na Phillip Islandu vyhrál a získal titul Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) získal senzační vítězství ve Velké ceně Austrálie a jako první Ital se stal mistrem světa v nejnižší třídě mistrovství světa od doby, kdy titul získal Andrea Dovizioso v roce 2004. Dalla Porta přejel cílovou čáru jako první před týmovým kolegou Marcosem Ramirezem. Jejich tým získal titul nejlepšího týmu. Jako třetí dojel do cíle Albert Arenas (Gaviota Angel Nieto Team), získal třetí pódium za sebou.

Loni byl v Austrálii v Moto3 nejmenší rozdíl mezi prvním a patnáctým jezdcem v historii Velké ceny na Phillip Islandu a o rok později byl další typický závod nejnižší třídy.

Pozice v čele se neustále měnila už od začátku. Chvíle, která rozhodla o titulu, přišla na začátku 3. kola. Arón Canet (Sterilgarda Max Racing Team) dobře odstartoval z druhé pozice na roštu a zpočátku bojoval o vedení. Ale do zatáčky Doohan Corner vjel trochu moc prudce, zasekl se mu předek a spadl. Canetovi se nic nestalo, ale jeho šance na titul byla pryč. Dalla Portovi stačilo, aby do jel do cíle a získal nějaké ty body, aby získal titul mistra světa Moto3.

Dalla Porta jel v čele silné skupiny, ve vedoucí skupině jelo dokonce 20 závodníků. Začali plně využívat vzduchového pytle. Jedním z jezdců, který bojoval o vedení s Dalla Portou byl Darryn Binder (CIP Green Power), který postoupil ze zadní části roštu, ve druhé zatáčce ho zdržel incident s Riccardem Rossim (Kömmerling Gresini Moto3). Italský závodník spadl, nezranil se. Vpředu tvrdě bojovali i další, jako např.  John McPhee (Petronas Sprinta Racing), Tony Arbolino (VNE Snipers) a Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse), kteří se na chvíli dostávali i do čela.

V těchto bojích, ale nikdy nechyběl Dalla Porta. Jel skvěle a za ním se odehrávaly dramatické situace. Andrea Migno (Mugen Race) a Kaito Toba (Honda Team Asia) spadli ve 4. zatáčce tři kola před koncem. Pozice v čele se měnila během každého kola a pak už mířili do posledního kola. Vedl Dalla Porta před Suzukim, za ním jel McPhee. Ve čtvrté zatáčce se dostal do vedení Suzuki, na výjezdu málem spadl, ale podařilo se mu nějak se udržet na motorce a v čele. V Luckey Heights se ale Dalla Portovi podařilo skvělým manévrem předjet a dostat se do vedení. Jeho týmový kolega předjel po vnitřní straně asi tři závodníky a dostal se na čtvrtou pozici. Dvě zatáčky před koncem spadli Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46) a Jaume Masiá (Mugen Race), ale Dalla Porta si už jel pro vítězství. Vyhrál a získal titul. Ramirez předjel Suzukiho a Arenase, takže tým Leopard získal první dvě pozice. Jako třetí dojel do cíle Arenas, Suzuki se musel spokojit se čtvrtou pozicí.

McPhee představoval hrozbu v posledním kole, ale v 10. zatáčce ho předjeli a cílovou čáru přejel jako pátý. Binder měl na začátku závodu skvělou rychlost a do cíle dojel na velmi solidní šesté pozici.

Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing) získal svůj nejlepší výsledek od Velké ceny Británie, byl sedmý. Tom Booth-Amos (CIP Green Power) zajel zdaleka nejlepší závod své první sezony, dojel na fantastickém osmém místě. Arbolino se nakonec musel spokojit s devátou pozicí, i když se zpočátku dostal i do čela. Stefano Nepa (Reale Avinita Arizona 77) už podruhé dojel v první desítce.

Filip Salač (Redox PrüstelGP) jel ve vedoucí skupině, ale spadl po kontaktu s Alonsem Lópezem (Estrella Galicia 0,0), ten dvakrát dostal trest „long lap” (dlouhé kolo). protože přejel bílou čáru.

Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3) a Raúl Fernández (Gaviota Angel Nieto Team) měli incident v Lukey Heights osm kol před koncem. Spadli také Sergio Garcia (Estrella Galicia 0,0) a Yanni Shaw (Double Six Motor Sport), který jel na divokou kartu.

Dalla Porta na Phillip Islandu vyhrál a získal titulLorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) získal senzační vítězství ve Velké ceně Austrálie a jako první Ital se stal mistrem světa v nejnižší třídě mistrovství světa od doby, kdy titul získal Andrea Dovizioso v roce 2004. Dalla Porta přejel cílovou čáru jako první před týmovým kolegou Marcosem Ramirezem. Jejich tým získal titul nejlepšího týmu. Jako třetí dojel do cíle Albert Arenas, získal třetí pódium za sebou.
20:07, 03.11.
08:23, 03.11.
19:00, 02.11.
09:57, 02.11.
09:28, 02.11.
08:33, 01.11.
17:54, 28.10.
20:07, 27.10.