Fenati zase jednou vyhrál!

I když ráno hodně pršelo, trať už byla před závodem Moto3 víceméně suchá, takže všichni závodníci vyjeli na hladkých pneumatikách. Start byl ovšem dost problematický, protože na startovním roštu byla spoust mokrých míst. Nejlépe odstartoval Fenati, za ním byl McPhee, který startoval z pole position. V první zatáčce se na druhou pozici za Fenatiho dostal Arbolino. Do třetí zatáčky vjížděli na prvních pozicích oba jezdci týmu VNE Snipers. V této zatáčce Arbolino ihned předjel a dostal se do vedení. První trojice si začala vytvářet náskok před skupinou, která se snažila je pronásledovat.

Ve 2. kole měla trojice vpředu náskok 2,7 s před čtvrtým jezdcem, byl to Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing). Dva Italové si měnili pozici v čele, McPhee jel za nimi. V sedmém kole už měli čtyřsekundový náskok před čtvrtou pozicí. Do čela se dostal Arbolino, ale v devátém kole zase vedení převzal Fenati a v 10. kole se do toho pořádně opřel a zvýšil svůj náskok na více než půl sekundy. Arbolino a McPhee se snažili nedovolit mu ujet.

Za nimi zvýšili rychlost dva jezdci na KTM - Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46) a Jaume Masiá (Bester Capital Dubai).

Fenati jezdil jedno nejrychlejší kolo za druhým a jeho náskok se blížil dvěma sekundám. Vietti a Masiá také jezdili nejrychlejší kola a začali snižovat náskok 3,3 sekundy, který před nimi měli McPhee a Arbolino. Ti dva se blížili rychlostí půl sekundy na kolo a do konce závodu zbývala čtyři kola. Šlo o umístění na pódiu. Tři kola před koncem zajel Vietti nejrychlejší kolo závodu a Masia se ho držel. O druhé a třetí místo teď bojovali čtyři jezdci, Fenati byl stále ještě víc než jeden a půl sekundy před nimi. Masiá se snažil předjet vnitřkem skotského soupeře v 9. zatáčce, ale spadl. Vyjel ze stopy na mokry asfalt a dostal highside.

V posledním kole jel Arbolino, za ním Vietti a McPhee. Vietti měl v úmyslu předjet Arbolina, ale do poslední zatáčky vjížděli prakticky současně. Fenati dojel do cíle a získal pro Itálii 250. vítězství v nejnižší třídě. Za ním se odehrávalo drama. Na výjezdu z poslední zatáčky byl Arbolino třetí, Vietti a McPhee byli těsně za ním. McPhee ale vyjel z 10. zatáčky lépe a dostal se na stupně vítězů. Jako druhý nakonec dojel do cíle Arbolino – McPhee byl jen o 0,008 za ním. A Vietti byl čtvrtý, na pódium měl ztrátu 0,015 s.

O pět a půl sekundy za ním dojel Marcos Ramirez (Leopard Racing) před týmovým kolegou Dalla Portou. Dalla Porta se opět dostal do čela šampionátu, jeho soupeř v boji o titul Arón Canet (Sterilgarda Max Racing Team) dojel až na desáté pozici. Vede před Canetem o jediný bod. Makar Yurchenko (BOE Skull Rider Mugen Race) dojel jako sedmý, byl to jeho nejlepší výsledek v Moto3. Za ním se umístil Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP), Niccolo Antonelli (SIC58 Squadra Corse) a Canet.

Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) spadl brzy po začátku v první zatáčce, Can Öncü (Red Bull KTM Ajo) spadl dvakrát. Masiá po nehodě vyhledal zdravotní středisko, aby ho prohlédli.

Nejvíc na sebe během rakouského víkendu upozornil Fenati. Získal 24. umístění na pódiu, vyrovnal tak rekordní počet pódiových umístění v Moto3, který dosáhl Enea Bastianini

Příští závodní víkend bude za dva týdny v Silverstonu.

Fenati zase jednou vyhrál!Romano Fenati (VNE Snipers), který se letos opět vrátil do třídy Moto3, získal své první vítězství od Velké ceny Japonska roku 2017. Zvítězil v závodě myWorld Motorrad Grand Prix von Österreich. Byl o něco přes sekundu rychlejší než jeho týmový kolega Tony Arbolino. Poslední místo na pódiu získal John McPhee (Petronas Sprinta Racing).
20:19, 11.08.
14:20, 11.08.
12:44, 11.08.
19:15, 10.08.
13:33, 10.08.
13:13, 10.08.
10:59, 10.08.
15:19, 09.08.