Jakub Kornfeil: Tlačenice o pozice

RedBull Ring poblíž Spielbergu hostí pokračování mistrovství světa silničních motocyklů. A kvalifikace třídy Moto3 byla tedy pořádná podívaná. Takovou míchanici jsme letos snad ještě neviděli.

S dobrými pocity nastupoval do bojů o místa na startu také Čech Jakub Kornfeil. Se svým Peugeotem zajel ve třetím volném tréninku slibné dvanácté místo, když jej od vítěze dělily pouhé čtyři desetiny se slušným kolem 1.37:261. Obrovsky vyrovnaná byla také kvalifikace. Zopakovat poslední trénink, to by byla skvělá výchozí pozice pro zítřejší závod, přál si Kubajz.

Času ze sobotního ranního tréninku se ale přibližoval jen velmi pomalu a nakonec na něj ani nedosáhl. Zatímco během kvalifikace bylo v jedné vteřině vměstnáno celkem dvaadvacet jezdců, Jakub se nacházel za touto hranicí a marně stíhal své víkendové maximum. A to až do posledního vyjetí, ve kterém mu na zlepšení zbývalo pouhých šest minut. Kvůli čekání na rychlejšího jezdce, za kterým chtěl využít větrného pytle, ještě jednou projel boxovou uličkou, čímž se dostal pod tlak - jedno rychlé kolo a posun nahoru nebo zůstat ve třetí desítce. Sázka na skupinu jedoucí za Niccoló Antonellim se nakonec ukázala jako špatná volba. Výsledkem byl čas 1.38:343, kterým si Kornfeil nepolepšil ani své dosavadní kvalifikační maximum. Deváté měřené kolo a 1.38:108 tedy zůstalo nejlepším časem a s odstupem 1.605 vteřiny na vítěze Jakub Kornfeil odstartuje až ze 28. pozice.

Jakub Kornfeil: ,,Ráno jsme ukázali, že máme na dvanácté místo. V kvalifikaci se nepodařilo zajet ani jedno rychlé kolo, takže proto tato katastrofa. Není se na co vymlouvat, všechno bylo skvěle nachystané, ale já jsem prostě vsadil na špatnou kartu. Pole je tady neuvěřitelně vyrovnané, takže opravdu stačí málo a jste buď nahoře, nebo končíte v propadlišti. Pro nás dnes bohužel platí ta druhá možnost a já jsem sám na sebe dost naštvaný!"

Zdroj: Jakub Kornfeil media

Valencia: Martín se dočkal vítězství, 2. Mir, Ramírez na 3. místěJorge Martín získal skvělé první vítězství ve Velké ceně Valencie. Po startu ze své deváté letošní pole position se dostal do vedení a dokázal ujet ostatním. Nový mistr světa Joan Mir se dokázal z pozice daleko vzadu probojovat na druhé místo. Pódium doplnil Marcos Ramirez.
20:36, 12.11.
14:50, 12.11.
12:22, 12.11.
14:34, 11.11.
13:43, 11.11.
12:54, 11.11.
16:25, 10.11.
11:56, 10.11.